Wtorek, 19 Czerwca 2018
Informacje

Urząd Miasta Hrubieszów
ul. mjr H. Dobrzańskiego "Hubala" 1
22-500 Hrubieszów
tel 84 696-23-80, 696-23-82, 696-23-46
fax 84 696-23-80 wew.30
www.miasto.hrubieszow.pl
miasto@hrubieszow.pl
Newsletter

Hrubieszów: Jak uatrakcyjnić ofertę kulturalną?

2017-10-27 09:51:16

Miejska Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie znalazła się wśród placówek, które skorzystają z nieszablonowych pomysłów na uatrakcyjnienie swoje oferty. W przyszłym tygodniu do miasta przyjadą Latający Animatorzy Kultury, którzy przez dwa dni będą przekazywać swoje doświadczenia w tym zakresie.

W poniedziałek 30 października uczestnikami zajęć będą pracownicy biblioteki, domu kultury, muzeum i innych instytucji kultury. Dzień później kolejne warsztaty odbędą się dla 20 członków nieformalnej grupy młodych "pOBUDZENI", działającej przy hrubieszowskiej książnicy i seniorów. Autorzy pomysłu przygotowują również niespodziankę dla mieszkańców miasta, ale szczegółów na razie nie chcą zdradzać.

Projekt "Wystawa z dostawą..." Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę" jest skierowany do instytucji kultury, organizacji pozarządowych, bibliotek czy świetlic, które szukają nowoczesnych pomysłów na urozmaicenie swojej oferty i chcą poznać nowe metod pracy. Jego autorzy oferują m.in. profesjonalne wsparcie i pakiet narzędzi do samodzielnej prezentacji wystawy sztuki współczesnej pod hasłem "Wystawy z Dostawą - sztuka do samodzielnego użycia". Jest to prosta metoda, wykorzystująca reprodukcje wybranych dzieł sztuki współczesnej do działań animacyjnych w lokalnych społecznościach, która może być pierwszym krokiem do kontaktu ze sztuką i skutecznym narzędziem do pracy dla animatorów.

Towarzystwo "ę" przygotowało projekt dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundacji Orange w ramach programu "Pracownie Orange". Cała inicjatywa "Wystawa z dostawą..." jest współfinansowana ze środków Narodowego Centrum Kultury.


(fot. organizatorzy)

© 2009-2018 ias24.eu.