Czwartek, 19 Września 2024

Gmina Łuków: Nie ma mocnych na OSP Szczygły Górne

2024-09-16 16:43:45

Najlepszą w gminie Łuków zarówno męską, jak i kobiecą drużynę pożarniczą ma Ochotnicza Straż Pożarna w Szczygłach Górnych. Obydwie reprezentacje tej jednostki kolejny rok z rzędu wygrały gminne zawody sportowo-pożarnicze i zdobyły prawo reprezentowania gminy na turnieju powiatowym.

W zawodach, które odbyły się w niedzielę 15 czerwca na boisku zespołu szkół w Zalesiu, wzięło udział 13 drużyn, w tym 10 męskich i 3 kobiece. Wszystkie rywalizowały w dwóch konkurencjach - sztafecie pożarniczej i ćwiczeniach bojowych. - Walka była bardzo wyrównana, szczególnie w sztafecie, w której najlepszy zespołów zdobył 63 punkty, a najsłabszy 75. Na podium męskich reprezentacji stanęły te same zespoły co przed rokiem, ale drużyny, które wtedy były na pozycjach 2 i 3 tym razem zamieniły się miejscami - relacjonują organizatorzy.

Zwycięska ekipa druhów ze Szczygłów Górnych zdobyła 98 punktów. Drugie miejsce zajęła OSP Zalesie z dorobkiem 106 punktów, a na trzeciej pozycji zawody ukończyła OSP Biardy, zdobywając 111 punktów.