Środa, 21 Marca 2018
Informacje

Urząd Gminy Łuków
ul.Świderska 12
21-400 Łuków
tel 25 798-24-39, 25 798-23-92
fax 25 798-24-39, 25 798-23-92
www.lukow.ug.gov.pl
sekretariat@lukow.ug.gov.pl
Newsletter

Gmina Łuków: Kto zostanie "Kobietą Roku"?

2017-02-26 15:07:22

Czternaście pań ubiega się o tytuł "Kobiety Roku Gminy Łuków 2017". Męska kapituła konkursu dokona wyboru w najbliższych dniach, a wyniki zostaną ogłoszone podczas gminnych obchodów Dnia Kobiet, które odbędą się w niedzielę 5 marca w Łazach.

To już trzeci taki plebiscyt, ale w tym roku po raz pierwszy odbywa się według nowych zasad. W poprzednich latach kandydatki walczyły o tytuł "Super Kobiety" w kilku kategoriach, m.in. samorząd, kultura, rolnictwo i oświata. - Rady sołeckie, koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia i nieformalne grupy aktywności społecznej, które zgłaszały kandydatki zwracały nam uwagę, że są problemy z zakwalifikowaniem konkretnych osób do poszczególnych kategorii. Pytały co zrobić jeśli jedna z kandydatek miała zasługi w kilku dziedzinach. Dlatego tym razem postanowiliśmy zorganizować konkurs tylko w jednej kategorii, w której oprócz głównego tytułu przyznamy pięć "Złotych Tulipanów" - zapowiada Henryk Wysocki dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowie, organizatora plebiscytu.

Rozstrzygnięcie konkursu będzie jednym z elementów święta kobiet, które uświetni recital "Wymyśliłam pejzaż ten" Barbary Brody-Malon. Artystka zaśpiewa utwory z repertuaru Ireny Jarockiej i Anny Jantar. To najnowsza propozycja wokalistki, aktorki, lektorki i wykładowcy Krakowskiego Instytutu Sztuki Wokalnej. Barbara Broda-Malon ukończyła Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, a potem zdobywała wiele nagród na najważniejszych ogólnopolskich festiwalach piosenki poetyckiej i aktorskiej. Jej talent docenili m.in.: Krzesimir Dębski, Andrzej Poniedzielski, Elżbieta Adamiak, Jan Poprawa, Jan Wołek, Janusz Grzywacz, Bogusław Sobczuk, Jan Szurmiej, czy Zbigniew Zamachowski. W swoim repertuarze ma utwory Anny German, Marka Grechuty, Mariana Hemara, a także piosenki filmowe i przeboje polskiego rocka lat 90. Oprócz Barbary Brody-Malon w koncercie w Łazach wystąpią Grzegorz Kasperczyk - piano, Sebastian Malon - skrzypce i Michał Żymełka - perkusja.


(fot. arch. GOK w Łukowie)

© 2009-2018 ias24.eu.