Środa, 09 Kwietnia 2025

Gmina Łuków: Konkursy na dyrektorów rozstrzygnięte

2011-06-07 06:22:09

Konkursy na dyrektorów czterech placówek oświatowych w gminie Łuków rozstrzygnięte.

W dwóch przypadkach, w zespołach szkół w Dąbiu i Gręzówce, na stanowiskach pozostali dotychczasowi dyrektorzy. Jacek Kiciński i Leokadia Kozioł nie mieli kontrkandydatów.

Zmienią się natomiast dyrektorzy Szkoły Podstawowej w Świdrach i Zespołu Szkół w Gołaszynie. Nowym dyrektorem placówki w Gołaszynie będzie nauczyciel ze szkoły w Gołąbkach Jarosław Skrzyszewski. Zastąpi on na tym stanowisku Mariusza Chudka, który pozostanie pracownikiem szkoły.

Konkurs na dyrektora szkoły w Świdrach wygrała nauczycielka Agnieszka Śledź. Dotychczasowa dyrektor Elżbieta Domańska będzie nadal pracować w szkole.

Dyrektorów wybierały komisje złożone z przedstawicieli gminy, kuratorium oświaty, a także rad rodziców, nauczycieli i organizacji związkowych, działających na terenie danej szkoły.

Ogłoszenie konkursów było niezbędne, ponieważ dyrektorom placówek w Dąbiu, Gręzówce i Gołaszynie kończy się właśnie kadencja. Ponadto szkoły w Dąbiu i Gołaszynie zmieniają status – od nowego roku szkolnego będą funkcjonować jako zespoły szkół, bowiem oprócz „podstawówek” będą w nich działać także przedszkola.

Nowi dyrektorzy zostali wybrani na 5-letnią kadencję. Swoje funkcje obejmą oficjalnie 1 września.

Informacje

Urząd Gminy Łuków
ul.Świderska 12
21-400 Łuków
tel 25 798-24-39, 25 798-23-92
fax 25 798-24-39, 25 798-23-92
www.lukow.ug.gov.pl
sekretariat@lukow.ug.gov.pl
© 2025 ias24.eu