Poniedzialek, 23 Kwietnia 2018
Informacje

Urząd Gminy Łuków
ul.Świderska 12
21-400 Łuków
tel 25 798-24-39, 25 798-23-92
fax 25 798-24-39, 25 798-23-92
www.lukow.ug.gov.pl
sekretariat@lukow.ug.gov.pl
Newsletter

Gmina Łuków: Czwarte gminne święto narodowe

2017-11-14 13:55:57

Prawie 150 artystów z gminy Łuków wystąpiło podczas czwartego Gminnego Festiwalu Niepodległościowego w Zarzeczu Łukowskim. Prezentacje w formie przeglądu po raz pierwszy odbyły się nie w miejscowej świetlicy, a w kościele parafialnym.

Obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w gminie Łuków rozpoczęła msza święta w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zarzeczu Łukowskim odprawiona przez proboszcza księdza Mariana Banasiuka. W eucharystii wzięły udział poczty sztandarowe ochotniczych straży pożarnych z Kownatek, Gręzówki, Gołaszyna i Turzych Rogów oraz poczet sztandarowy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Zarzeczu Łukowskim.

Wśród gości byli poseł Krzysztof Głuchowski, wójt gminy Łuków Mariusz Osiak i jego zastępca Wojciech Szczygieł, a także radni i sołtysi gminy Łuków oraz mieszkańcy Zarzecza Łukowskiego i okolicznych sołectw.

Po mszy odbył się koncert chóru parafialnego "Corde Christi", a potem patriotyczne pieśni i wiersze prezentowali uczestnicy festiwalu. Byli wśród nich uczniowie ze szkół w Zarzeczu Łukowskim, Gołaszynie, Zalesiu, Aleksandrowie, Dąbiu, Krynce, Gręzówce, Strzyżewie, Czerśli i Gołąbkach. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, a występom towarzyszyła wystawa prac uczestników Gminnego Konkursu na Plakat Patriotyczny.

Organizatorami Gminnego Święta Niepodległości byli: Gminny Ośrodek Kultury w Łukowie, proboszcz parafii w Zarzeczu Łukowskim ksiądz Marian Banasiuk z chórem "Corde Christi", dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zarzeczu Łukowskim Jolanta Osiak wraz z kadrą nauczycielską, pracownikami obsługi i rodzicami, sołtys Zarzecza Łukowskiego Jan Zarzycki oraz prezes stowarzyszenia "Oaza Oświaty" Sławomir Zarzycki. W podziękowaniu za przygotowanie uroczystości władze gminy uhonorowały wszytskich pamiątkowymi dyplomami i symbolicznymi biało-czerwonymi wiązankami kwiatów.


(fot. UG Łuków)

© 2009-2018 ias24.eu.