Poniedzialek, 21 Kwietnia 2025

Gmina Hrubieszów: Przed turniejem czytelniczym

2022-02-06 08:18:53

Przez ostatnie dwa lata, ze względu na pandemię, uczniowie z gminy Hrubieszów nie mogli rywalizować w turnieju czytelniczym. Tym razem, turniej się odbędzie, ale w reżimie sanitarnym. Do rywalizacji zgłosiły się reprezentacje pięciu szkół podstawowych.

Turniej odbędzie się w środę 9 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury w Hrubieszowie z siedzibą w Wołajowicach, który organizuje czytelnicze zmagania razem z bibliotekami publicznymi w Stefankowicach i Dziekanowie.

Poprzednią rywalizację w 2019 roku wygrała drużyna z Husynnego, przed Stefankowicami i Moniatyczami.

"Czytać każdy może" to pierwszy z cyklu trzech takich turniejów czytelniczych. Po dzieciach z najmłodszych klas podstawówek, wiosną do rywalizacji przystąpią uczniowie klas IV i VI, a najstarsi uczniowie wezmą udział w czytelniczych zmaganiach jeszcze przed końcem roku szkolnego.


(fot. arch. GOK w Wołajowicach)

Informacje

Urząd Gminy Hrubieszów
ul. Bolesława Prusa 8,
22-500 Hrubieszów
tel (84) 696-26-81
tel (84) 696-20-25
fax (84) 696-27-94
https://www.hrubieszow-gmina.pl
sekretariat@hrubieszow-gmina.pl
© 2025 ias24.eu