Wtorek, 25 Sierpnia 2026

Głusk: Zanim będzie nowa ul. Sasankowa

2026-08-15 08:27:17

Mieszkańcy Abramowic Prywatnych i okolicznych miejscowości muszą się uzbroić w cierpliwość. Po świątecznym weekendzie rozpocznie się rozbudowa ul. Sasankowej, a to wymusza na wykonawcy zmianę organizacji ruchu.

Od poniedziałku 17 sierpnia ul. Sasankowa na odcinku od ul. Gajowej do przedłużenia ul. Sachsów będzie zamknięta dla ruchu, wyłączając dojazd do posesji.

Wykonawca robót prosi kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności, zwracanie uwagi na zmienione oznakowanie oraz korzystanie z wyznaczonych objazdów.

Prace będą prowadzone na odcinku o długości ponad 700 m, gdzie trzeba poszerzyć jezdnię, wybudować przy niej chodnik i wykonać oświetlenie. Rozbudowa drogi będzie kosztować prawie 2 mln 400 tys. zł, a za chodnik z oświetleniem i progiem zwalniającym gmina zapłaci ponad 830 tys.

Informacje

Urząd Gminy Głusk
Dominów, ul. Rynek 1
20-385 Lublin
tel 81 75 18 760
fax 81 75 18 650
www.glusk.pl
sekretariat@glusk.pl
© 2026 ias24.eu