Poniedzialek, 07 Kwietnia 2025

Głusk: Forszmak z kurdybankiem doceniony

2021-08-10 10:24:55

Koło Gospodyń Wiejskich z Ćmiłowa na podium konkursu kulinarnego na "Najsmaczniejsze danie regionalne". Podczas finału wojewódzkiego, organizowanego w ramach Festiwalu KGW "Polska od kuchni", gospodynie z Ćmiłowa zdobyły drugie miejsce za "forszmak lubelski z kurdybankiem".

Nagrodzona potrawa jest przyrządzana na bazie mięsa wieprzowego z dodatkiem wędzonego boczku, kiełbasy i kiszonych ogórków oraz kurdybanku. Jest to roślina lecznicza, która wspomaga przemianę materii, wzmacnia pracę wątroby i trzustki oraz reguluje pracę oskrzeli i płuc.

Jury konkursu wojewódzkiego, w którego składzie był m.in. znany z programów telewizyjnych kucharz Jakub Steuermark, doceniło nie tylko smak i zapach forszmaku, ale także sposób jego podania.

Informacje

Urząd Gminy Głusk
Dominów, ul. Rynek 1
20-385 Lublin
tel 81 75 18 760
fax 81 75 18 650
www.glusk.pl
sekretariat@glusk.pl
© 2025 ias24.eu