Wtorek, 14 Maja 2024

Tyszowce: Najlepsi sumocy znowu w Tyszowcach

2013-12-06 19:44:34

Polski Związek Sumo poinformował, że przyszłoroczny Puchar Polski w tej dyscyplinie kolejny raz odbędzie się w Tyszowcach. Wpływ na tę decyzję miały niewątpliwie tegoroczne zawody, które przez włodarzy związku zostały uznane za bardzo udane zarówno pod względem organizacyjnym, jak i sportowym.

Udany start mają za sobą także zawodnicy "Pogoni", którzy wystąpili w Otwartych Mistrzostwach Tyszowiec w Mini Sumo, którzy stanęli na podium ośmiokrotnie. Złote medale zdobyli Gabriel Jurkiewicz w kategorii 26 kilogramów, Adrian Rudnik z kategorii 30 kilogramów i Michał Stawarski w kategorii 55 kilogramów. Srebro wywalczyli Jakub Flak w kategorii 30 kilogramów, Jakub Niewiadomski w kategorii 37 kilogramów i Kacper Marcola w kategorii 50 kilogramów. Na trzecim miejscu zawody ukończyli Paweł Stawarski w kategorii 26 kilogramów, Jakub Jurkiewicz w kategorii 26 kilogramów i Arkadiusz Kochman w kategorii 45 kilogramów.

Trener tyszowieckich sumoków uważa, że jego podopieczni pokazali, iż są w dobrej formie i że powołania do kadry narodowej nie są przypadkowe. - Cieszy również to, że już od kilku lat tak duża grupa młodzieży i dzieci z tak wielu klubów w Polsce regularnie uczestniczy w naszym turnieju i na stałe zapisała sobie w swoim kalendarzu imprez Puchar Polski w Tyszowcach - mówi trener Chwastek.

Wśród obserwatorów zmagań byli prezes Polskiego Związku Sumo Dariusz Rozum i sekretarz związku Andrzej Wojda. Daniel Chwastek cieszy się z ich oceny tyszowieckich zmagań i przy okazji dziękuje osobom oraz instytucjom, które pomogły zorganizować tegoroczny turniej. Sponsorami imprezy byli: Stowarzyszenie "Gotania", burmistrz Tyszowiec Mariusz Zając, Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lubelskim, Bank Zachodni WBK, Sklep Spożywczy Piotra Krasia, a także Dariusz Antoszewski z Piaskowni Przewale oraz... tajemniczy pan "Dzidek".