Środa, 21 Marca 2018
Informacje

Urząd Miejski w Zwoleniu
Plac Kochanowskiego 1
tel 48 676 22 10
fax 48 676 24 18
www.zwolen.pl
zwolen@zwolen.pl
Newsletter

Zwoleń: Gminny turniej pożarniczy

2011-03-11 15:18:06Justyna Kusio i Jakub Lenartowicz będą reprezentować Gminę Zwoleń w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. To oni wygrali eliminacje gminne, które odbyły się w piątek 11 marca w Zwoleniu.

Startowało w nich 24 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z miasta i gminy Zwoleń. Najpierw pisali test, a potem najlepsi – po 3 w każdej kategorii wiekowej – odpowiadali na pytania jurorów.

Dotyczyły one m.in.: znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Odpowiedzi oceniało jury, w skład którego wchodzili opiekunowie uczniów i przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zwoleniu Marcin Płachta - przewodniczący komisji.

W części testowej nikomu nie udało się odpowiedzieć poprawnie na wszystkie pytania, ale najlepszy – Jakub Lenartowicz, popełnił zaledwie 2 błędy.

Jakub, uczeń Publicznego Gimnazjum w Zwoleniu wygrał eliminacje wśród starszych uczestników turnieju. Na drugie miejsca zasłużyła, zdaniem jury, Paulina Burzyńska z gimnazjum w Sydole, natomiast trzecie zajęła Weronika Piorun ze Strykowic Górnych.

W młodszej kategorii wiekowej najlepsza była Justyna Kusio z Publicznej Szkoły Podstawowej w Paciorkowej Woli. Drugie miejsce wywalczyła jej szkolna koleżanka Paulina Gogacz, a trzecie Angelika Chołuj z Baryczy.

Szóstka laureatów otrzymała albumy, książki i akcesoria komputerowe, ufundowane przez burmistrza Zwolenia Bogusławę Jaworską. Wszyscy uczestnicy eliminacji odebrali dyplomy i drobne upominki.

Turniej zorganizowali: gminna Ochotnicza Straż Pożarna i Komenda Powiatowa PSP oraz Urząd Miejski w Zwoleniu.

Eliminacje powiatowe z udziałem Justyny Kusio i Jakuba Lenartowicza odbędą się 1 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Zwoleniu. Dla gimnazjalisty będzie to kolejny udział w turnieju wiedzy pożarniczej. W ubiegłym roku Jakub Lenartowicz nie tylko wygrał eliminacje powiatowe, ale był też drugi w województwie i uczestniczył w finale krajowym.(fot.UM w Zwoleniu)

© 2009-2018 ias24.eu.