Środa, 21 Marca 2018
Informacje

Urząd Miejski w Zwierzyńcu
ul.Rynek 1
22-470 Zwierzyniec
tel 84 687-20-11, 84 687-20-37
fax 84 687-20-21
www.zwierzyniec.info.pl
um@zwierzyniec.info.pl
Newsletter

Zwierzyniec: Zwierzyniecka Kronika Mieszkańców

2017-10-03 18:46:01

Nieformalna grupa "Juniorzy i Seniorzy", działająca przy Centrum Kultury w Zwierzyńcu zaprasza do współtworzenia "Zwierzynieckiej Kroniki Mieszkańców". Wydawnictwo ma być gotowe w ciągu kilku najbliższych tygodni, dlatego autorzy pomysłu proszą o jak najszybsze przekazywanie zdjęć, które ukażą się w planowanej publikacji.

- Zależy nam przede wszystkim na fotografiach ludzi w różnych ujęciach. Mogą to być zdjęcia ślubne, ze świąt czy uroczystości, a także dokumentujące codzienne życie. Liczymy, że swoimi zbiorami podzielą się nie tylko obecni, ale również byli mieszkańcy Zwierzyńca oraz miłośnicy Roztocza. Część zdjęć już mamy, ale wierzymy, że uda nam się zebrać zdecydowanie więcej, dlatego czekamy na pozostałe fotografie do końca tego miesiąca, by całość wydać w listopadzie - mówią pomysłodawcy. Jednocześnie zapewniają, że chodzi o kopie fotografii, które po zeskanowaniu wracają do właścicieli, a po dodatkowe informacje zapraszają do Punktu Informacji Turystycznej, który jest czynny od poniedziałku do piątku między 8.00 a 16.00. Informacje w tej sprawie można uzyskać także w miejscowym centrum kultury telefonicznie pod numerem: 84 687 26 60.

"Zwierzyniecka Kronika Mieszkańców" jest częścią większego projektu, który jest współfinansowany ze środków programu "Działaj Lokalnie". Jego celem jest aktywizacja starszych mieszkańców i odtworzenie więzi międzypokoleniowych. Oprócz kroniki do końca listopada będą organizowane m.in. integracyjne spotkania młodych i seniorów, podczas których pierwsi będą opowiadać o swoich pasjach i uczyć korzystania z nowoczesnych technologii, na przykład internetu czy telefonu komórkowego, a drudzy dzielić się swoim doświadczeniem życiowym. W planach są również warsztaty dla seniorów, dotyczące rozwoju osobistego, w tym samooceny, pozytywnego myślenia i asertywności, a także dobrej komunikacji międzypokoleniowej, które mają im pomóc porozumieć się z młodszymi od siebie.

© 2009-2018 ias24.eu.