Środa, 23 Maja 2018
Informacje

Urząd Miejski w Zwierzyńcu
ul.Rynek 1
22-470 Zwierzyniec
tel 84 687-20-11, 84 687-20-37
fax 84 687-20-21
www.zwierzyniec.info.pl
um@zwierzyniec.info.pl
Newsletter

Zwierzyniec: "Złote Gody" małżeńskich par

2017-11-24 16:42:53

"Świadomi praw i obowiązków wynikających z założenia rodziny....." - te słowa 50 lat temu wygłosiło 8 par z miasta i gminy Zwierzyniec. W piątek 24 listopada jubilaci spotkali się na wspólnej uroczystości.

Obchody rozpoczęła msza święta w kościele parafialnym. Po eucharystii "złote pary" w towarzystwie najbliższych i przedstawicieli władz samorządowych świętowali w miejscowym centrum kultury.

Bohaterowie piątkowego spotkania odebrali medale za długoletnie pożycie, przyznane przez prezydenta RP, a także listy gratulacyjne i kwiaty od burmistrza Zwierzyńca Jana Skiby, przewodniczącej rady miejskiej Urszuli Kolman i sekretarz miasta Edyty Wolanin. Wszyscy życzyli jubilatom dużo zdrowia i kolejnych przeżytych razem małżeńskich rocznic.

Gratulacje i życzenia z okazji "Złotych Godów" w tym roku przyjmują: Janina i Kazimierz Czerwieniecowie z Kosobud, Jadwiga i Józef Kowalowie z Obroczy, Marianna i Czesław Kociubowie z Wywłoczki, a także 5 par ze Zwierzyńca - Janina i Stanisław Kawkowie, Stefania i Jan Maciochowie, Maria i Mieczysław Szklarzowie, Halina i Kazimierz Kaniowie oraz Maria i Tadeusz Mazurkowie.

Podczas uroczystości nie mogło zabraknąć tradycyjnego "Sto lat" i symbolicznej lampki szampana, a uroczystość uświetnił występ artystów z Centrum Kultury w Zwierzyńcu. Z krótkim programem dla jubilatów wystąpili uczestnicy zajęć wokalnych, które prowadzi Anna Bezpalko-Wasiołek i uzdolniony trębacz Arkadiusz Choma, który rozwija swoje zdolności pod kierunkiem Waldemara Paska.


(fot. UM w Zwierzyńcu)

© 2009-2018 ias24.eu.