Poniedzialek, 30 Marca 2020

Informacje

Urząd Miejski w Zwierzyńcu
ul.Rynek 1
22-470 Zwierzyniec
tel 84 687-20-11, 84 687-20-37
fax 84 687-20-21
www.zwierzyniec.info.pl
um@zwierzyniec.info.pl
Newsletter

Zwierzyniec: Współpraca zamiast konkurencji

2019-11-21 18:15:58

Rada Miejska w Zwierzyńcu zgodziła się na zawarcie porozumienia z trzema innymi samorządami środkowego Roztocza, które chcą razem dbać o swój rozwój i starać się o pieniądze na realizację wspólnych pomysłów. Józefów, Susiec, Krasnobród i Zwierzyniec przygotują wspólną "Zintegrowaną Strategia Rozwoju Zielone Serce Roztocza 2020 - 2030 ", który będzie podstawą ich przyszłej współpracy.

- Mamy wiele podobnych cech, ale są też elementy, które nas wyróżniają. Powinniśmy się uzupełniać, a nie ze sobą konkurować, przygotowując na przykład wspólną ofertę dla turystów. To bardzo ważne, ponieważ współczesna turystyka z tak zwanej pobytowej zmienia się w kierunku przejazdowej. To oznacza, że jest coraz więcej turystów dzisiaj jest w Zwierzyńcu, ale jutro w Józefowie czy Krasnobrodzie, a za kilka dni w Suścu. Chodzi o to, żeby wymieniać się informacjami i opracowywać wspólne pomysły, a na ich realizację razem starać się o pieniądze ze źródeł zewnętrznych, w tym z funduszy unijnych, które będą dostępne w nowej perspektywie finansowej - tłumaczy Informacyjnej Agencji Samorządowej burmistrz Zwierzyńca Urszula Kolman.

Cztery samorządy rozpoczęły taką współpracę już kilka miesięcy temu. - Rozmawialiśmy na ten temat z samorządem województwa, który pozytywnie ocenia nasz projekt, a niedawno wspólnie byliśmy także w dyrekcji Lasów Państwowych. Wiemy, że w Borach Tucholskich leśne pasy pożarowe są wykorzystywane na ścieżki rowerowe. Dlaczego nie mielibyśmy przenieść tego rozwiązania do nas. Poza tym jest wiele firm, które świadczą usługi dla Lasów Państwowych, a korzystają przy tym z dróg, za które odpowiadają gminy. Tutaj też jest pole do współpracy - ocenia burmistrz Kolman.

smokedsystem
© 2009-2020 ias24.eu.