Piątek, 23 Marca 2018
Informacje

Urząd Miejski w Zwierzyńcu
ul.Rynek 1
22-470 Zwierzyniec
tel 84 687-20-11, 84 687-20-37
fax 84 687-20-21
www.zwierzyniec.info.pl
um@zwierzyniec.info.pl
Newsletter

Zwierzyniec: Warsztaty dla seniorów - CK dla wszystkich

2017-10-13 09:45:56

Pozytywne myślenie, właściwa samoocena czy asertywność to cechy ważne w życiu człowieka w każdym wieku. Starsi mieszkańcy miasta i gminy Zwierzyniec będą mogli o tym porozmawiać i wielu rzeczy się nauczyć na warsztatach rozwoju osobistego, które odbędą się w poniedziałek 16 października w miejscowym centrum kultury.

Dwa dni później, w tym samym miejscu, zwierzyniecka placówka oraz grupa nieformalna "Juniorzy i Seniorzy" zapraszają na warsztaty dobrej komunikacji międzyludzkiej. Ich uczestnicy będą mogli się nauczyć na przykład jak być dobrym słuchaczem oraz jak się dogadać z innymi i jak zrozumieć inne pokolenie.

Obydwa spotkania, które są otwarte dla wszystkich seniorów, rozpoczną się o 9.00 i są jednym z elementów większego projektu, finansowanego ze środków Programu "Działaj lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej i partnerów - Gminę Biłgoraj oraz Miasto Biłgoraj. Celem tego programu jest aktywizacja starszych mieszkańców i odtworzenie więzi międzypokoleniowych.

Oprócz seniorów, Centrum Kultury w Zwierzyńcu zaprasza również dzieci, ich rodziców i młodzież na cykliczne, kameralne spotkania, podczas których można przy herbacie pochwalić się swoimi dokonaniami, opowiedzieć o różnych pasjach, zagrać w gry planszowe czy po prostu pobyć z innymi. - To kontynuacja pomysłu, który realizowaliśmy wiosną tego roku. Gdy pogoda nie była łaskawa rodzice z małymi dziećmi nie musieli spędzać czasu pod chmurką tylko przyjść do kącika przygotowanego w centrum kultury i bibliotece. Teraz wracamy do tej inicjatywy, rozszerzając ofertę, którą teraz kierujemy do wszystkich mieszkańców bez względu na wiek - mówią autorzy pomysłu. Takie spotkania będą się odbywać w każdy poniedziałek między 16.00 a 18.00, a pierwsze jest planowane na najbliższy poniedziałek 16 października.


(fot. organizatorzy)

© 2009-2018 ias24.eu.