Niedziela, 20 Września 2020

Informacje

Urząd Miejski w Zwierzyńcu
ul.Rynek 1
22-470 Zwierzyniec
tel 84 687-20-11, 84 687-20-37
fax 84 687-20-21
www.zwierzyniec.info.pl
um@zwierzyniec.info.pl
Newsletter

Zwierzyniec: Rowerem na Floriankę ze słynnymi kolarzami

2020-08-02 10:30:07

Można nie tylko aktywnie spędzić czas na rowerze, ale również spotkać się z kolarzami, którzy zdobywali medale olimpijskie, i poznać kulisy słynnego Wyścigu Pokoju. W czwartek 6 sierpnia w Zwierzyńcu odbędzie się rajd "Rowerem po zdrowie na Floriankę" z udziałem Tadeusza Mytnika i Mieczysława Nowickiego.

Tadeusz Mytnik jest srebrnym medalistą olimpijskim, trzykrotnym medalistą szosowych mistrzostw świata, wielokrotnym mistrzem Polski, zwycięzcą Tour de Pologne i specjalistą w szosowej
indywidualnej jeździe na czas. Mieczysław Nowicki dwa razy stawał na podium Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw świata. Obydwaj działają w zarządzie Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Towarzystwa Olimpijczyków Polskich.

Zarówno Tadeusz Mytnik, jak i Mieczysław Nowicki są również ambasadorami akcji "Rowerem po zdrowie", która odbywa się w różnych częściach kraju z inicjatywy Fundacji Zatrzymać Czas. Jej pomysłodawcy przekonują, że regularna aktywność fizyczna, oprócz zapewnienia zdrowia i dobrej kondycji, odgrywa ważną rolę w kształtowaniu mocnego charakteru, a życie sportowców może być wzorem konsekwencji i wytrwałości. Dlatego Fundacja kieruje swoje działania do mieszkańców mniejszych miast i wsi, a swoje cele realizuje wspólnie z lokalnymi organizacjami promującymi sport i kulturę, w tym z domami czy ośrodkami kultury.

smokedsystem
© 2009-2020 ias24.eu.