Wtorek, 22 Kwietnia 2025

Zwierzyniec: "Lalka" w plenerze

2015-09-04 09:23:44

Zwierzyniec dołącza do listy miejscowości, które organizują "Narodowe czytanie". Będzie to już czwarta edycja akcji pod patronatem pary prezydenckiej, ale mieszkańcy Zwierzyńca wezmą w niej udział po raz pierwszy.

Akcja ma charakter plenerowy, a czytanie będzie się odbywać na tarasie centrum kultury. - Scenografię, oprócz tytułu akcji, uzupełnimy sylwetką Bolesława Prusa, a całość dopełni muzyka z filmowej adaptacji "Lalki", która być może zachęci także przechodniów do posłuchania fragmentów znanej lektury - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej kierownik zwierzynieckiej książnicy Agnieszka Maciocha.

Lista lektorów jest już ustalona, ale organizatorzy nie ujawniają nazwisk. Zapowiadają jedynie, że będą to osoby, pełniące funkcje publiczne lub z innego powodu znane w środowisku lokalnym. - Podejrzewam, że przynajmniej część słuchaczy, gdy zobaczą i usłyszą znane postaci w nietypowej roli lektorów, może być zaskoczona. Mogę tylko zdradzić, że będą to wyłącznie mężczyźni, ponieważ uznaliśmy, że narracja "Lalki" jest typowo męska i takie wykonanie powinno być bardzo ciekawe - dodaje Agnieszka Maciocha.

Pomysłodawcy akcji zapraszają w sobotę między 14.00 a 16.00 wszystkich chętnych, a osoby, które zabiorą ze sobą własne egzemplarze "Lalki" będą mogły je opatrzyć okolicznościową pieczątką, przekazaną do Zwierzyńca przez Kancelarię Prezydenta RP.


(fot. prezydent.pl)

Informacje

Urząd Miejski w Zwierzyńcu
ul.Rynek 1
22-470 Zwierzyniec
tel 84 687-20-11, 84 687-20-37
fax 84 687-20-21
www.zwierzyniec.info.pl
um@zwierzyniec.info.pl
© 2025 ias24.eu