Piątek, 02 Maja 2025

Zwierzyniec: Kronika mieszkańców - kontynuacja

2018-10-21 15:20:09

Powstaje drugie wydanie "Zwierzynieckiej Kroniki Mieszkańców". Osoby, które chcą zgłosić materiały do tego wydawnictwa i mieć swój udział w jego powstaniu mogą się w tej sprawie kontaktować z miejscowym centrum kultury.

- Pierwsza edycją kroniki powstała wiosną tego roku. Zaraz po jej promocji zaczęły się zgłaszać do nas kolejne osoby, które mają w swoich zbiorach ciekawe zdjęcia czy dokumenty. Stąd pomysł na drugie wydanie, które ma być rozszerzoną wersją wcześniejszego,. Zostanie też wydrukowane w zdecydowanie większym nakładzie - zapowiada w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Zwierzyńcu Edyta Sadło.

Pierwsza kronika ukazała się w zaledwie 100 egzemplarzach. Nową autorzy chcą wydać w nakładzie nawet pięciokrotnie większym, choć zdają sobie sprawę m.in. z kosztów takiego wydawnictwa. - Dlatego rozważamy propozycję przygotowania swego rodzaju cegiełek, które będzie można kupić i w ten sposób wesprzeć ten pomysł. Chcielibyśmy je wydać przed końcem roku, a nową kronikę zaprezentować wiosną - dodaje dyrektor Sadło.

Informacje

Urząd Miejski w Zwierzyńcu
ul.Rynek 1
22-470 Zwierzyniec
tel 84 687-20-11, 84 687-20-37
fax 84 687-20-21
www.zwierzyniec.info.pl
um@zwierzyniec.info.pl
© 2025 ias24.eu