Wtorek, 22 Kwietnia 2025

Zwierzyniec: Drugi kiermasz bożonarodzeniowy w CK

2015-12-17 11:44:36

Świąteczne kiermasze organizowane przez Centrum Kultury w Zwierzyńcu już zyskały popularność wśród mieszkańców. Pierwszy odbył się w ubiegłym roku przed Bożym Narodzeniem, potem był wielkanocny, a teraz organizatorzy zapraszają po raz drugi na zakupy ozdób i potraw bożonarodzeniowych.

Najbliższy kiermasz odbędzie się w siedzibie centrum kultury w piątek 18 grudnia o 14.00.

Podobnie jak przed rokiem będzie się można zaopatrzyć w ręcznie zdobione bombki na choinkę, stroiki i aniołki, a na świąteczny stół kupić chleb na zakwasie, olej staropolski czy smakowite ryby.

Przygotowują je, m.in. Agata Piwko z Szopinka w gminie Zamość, Elżbieta Dudek z Rozdołów i twórcy nie tylko z miasta i gminy Zwierzyniec, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy w Sochach, podopieczni Domu Dziecka nr 2 oraz uczniowie Zespołu Szkół w Zwierzyńcu, a także panie ze Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych w Żurawnicy.

W ofercie znajdą się również tradycyjne produkty kulinarne, na przykład miody z Pasieki "Ulik" i Gospodarstwa Pszczelarskiego "Pszczółka", olej rzepakowy z Olejarni Staropolskiej w Zadnodze koło Krynic i chleby na zakwasie Beaty Skrzyńskiej z Guciowa i Agaty Bekier z Żurawnicy.

Zakupom będą towarzyszyć koncerty Kapeli Zwierzynieckiej i Kapeli "Zwierzyniacy" oraz akordeonisty Łukasza Budzyńskiego.


(fot. arch. WTZ w Zwierzyńcu)

Informacje

Urząd Miejski w Zwierzyńcu
ul.Rynek 1
22-470 Zwierzyniec
tel 84 687-20-11, 84 687-20-37
fax 84 687-20-21
www.zwierzyniec.info.pl
um@zwierzyniec.info.pl
© 2025 ias24.eu