Poniedzialek, 06 Kwietnia 2020

Informacje

Urząd Gminy w Wojciechowie
Wojciechów 5
24-204 Wojciechów
tel 81 517-72-41
fax 81 517-76-65
www.wojciechow.pl
info@wojciechow.pl
Newsletter

Wojciechów: Zajęcia odwołane!

2020-03-11 09:18:54

W związku z rosnącym zagrożeniem koronawirusem Gmina Wojciechów zamyka placówki oświatowe i kulturalne. Zajęcia są odwołane na razie do końca tygodnia, a decyzję dotyczące kolejnych dni podejmie przed weekendem zespół kryzysowy.

Od środy 11 marca zamknięte są szkoły w Łubkach, Maszkach, Miłocinie, Palikijach i Wojciechowie.

- Musieliśmy podjąć taką decyzję ze względu na sytuację sanitarno-epidemiologiczną w ościennych gminach, a także po konsultacjach z kuratorium oświaty w Lublinie. Powołuję też zespół kryzysowy, który będzie na bieżąco monitorował sytuację i na tej podstawie podejmował decyzje na kolejne dni - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej wójt gminy Wojciechów Artur Markowski.

Także miejscowy ośrodek kultury odwołał wszystkie zajęcia, spotkania i warsztaty. Nieczynne są również: Muzeum Kowalstwa, biblioteka publiczna oraz jej filie w Palikijach i Szczuczkach.

Jednocześnie władze gminy apelują do mieszkańców o zachowanie spokoju i podstawowych zasad higieny, wzmożonej ostrożności oraz o stosowanie się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego i komunikatów wojewody lubelskiego.


(fot. arch. UG Wojciechów)

smokedsystem
© 2009-2020 ias24.eu.