Środa, 25 Kwietnia 2018
Informacje

Urząd Gminy w Wojciechowie
Wojciechów 5
24-204 Wojciechów
tel 81 517-72-41
fax 81 517-76-65
www.wojciechow.pl
info@wojciechow.pl
Newsletter

Wojciechów: Wśród nocnej ciszy

2017-12-18 16:47:18

Mieszkańcy gminy Wojciechów zasiedli do wspólnej wieczerzy wigilijnej. Spotkanie odbyło się w niedzielę 17 grudnia w remizie strażackiej w Wojciechowie. Tę kilkuletnią już tradycję kontynuują księża parafii Wojciechów, członkowie Akcji Katolickiej oraz pracownicy Urzędu Gminy i Gminnego Ośrodka Kultury.

Przy wspólnym stole spotkały się przede wszystkim osoby starsze i samotne oraz ci, którzy przy dźwiękach kolęd chcieli razem poczuć atmosferę nadchodzącego Bożego Narodzenia.

Wigilia rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem kolędy "Wśród nocnej ciszy" przy akompaniamencie Kapeli Wojciechowskiej. Potem wikariusz ksiądz Krzysztof Sokołowski odczytał fragment Pisma Świętego, a proboszcz miejscowej parafii i pomysłodawca wojciechowskich wieczerzy ksiądz Jan Hałasa opowiedział o tajemnicy Bożego Narodzenia. W imieniu władz samorządowych wójt Jan Czyżewski podziękował wszystkim osobom, instytucjom i firmom, które przyczyniły się do zorganizowania uroczystej wieczerzy, a także złożył wszystkim życzenia radosnych, zdrowych i spokojnych świąt.

Po symbolicznym połamaniu się opłatkiem uczestnicy wigilii zasiedli do stołu, na którym znalazły się m.in. barszczyk, postny bigos i inne świąteczne przysmaki. Wieczerzę zakończyło wspólne śpiewanie i koncert kolęd w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP Wojciechów, Klubu Seniora i Kapeli Wojciechowskiej.


(fot. GOK w Wojciechowie)

© 2009-2018 ias24.eu.