Poniedzialek, 17 Czerwca 2019

Informacje

Urząd Gminy w Wojciechowie
Wojciechów 5
24-204 Wojciechów
tel 81 517-72-41
fax 81 517-76-65
www.wojciechow.pl
info@wojciechow.pl
Newsletter

Wojciechów: Wakacyjny wyjazd integracyjny

2018-07-19 14:02:40

Pracują wytrwale przez 10 miesięcy, a w wakacje zasługują na odpoczynek i relaks. Mowa o uczestnikach zajęć i wolontariuszach, skupionych wokół Gminnego Ośrodka Kultury w Wojciechowie, który organizuje dla dzieci i młodzieży wyjazd integracyjny do Parku Rekreacji "Zoom Natury" w Janowie Lubelskim.

Wyprawa odbędzie się w czwartek 26 lipca, ale zapisy chętnych już trwają. - Mamy prawie 50 miejsc i na razie kilkunastu zainteresowanych. Pierwszeństwo mają uczestnicy naszych zajęć, ale jeśli nie wypełnią całej listy, będą mogły pojechać także inne osoby - mówią organizatorzy.

"Zoom Natury" to park o powierzchni ponad 10 hektarów nad Zalewem Janowskim, pełen pasaży spacerowych z fontannami, ścieżek rowerowych i siłowni na świeżym powietrzu oraz parkiem linowym i nowoczesnymi laboratoriami edukacyjnymi. Grupa z Wojciechowa odwiedzi m.in. "zoom natury", czyli ekspozycję, złożoną z ciekawostek przyrodniczych, pokazanych przy pomocy nowoczesnych multimediów. Na dachu budynku znajduje się taras z punktem widokowym. Laboratorium "runa leśnego" zostało przygotowane w formie "leśnego przedszkola", które wypełniają elementy warsztatowe, multimedialne i sensoryczno-ruchowe. Z kolei laboratorium "awifauny i troposfery" skupia się m.in. na zasadach aerodynamiki i niezwykłych zjawiskach atmosferycznych oraz procesach, które zachodzą w najcieńszej warstwie atmosfery. Goście z Wojciechowa będą również w laboratorium "recyklingu i energii", gdzie poznają zasady działania elektrowni wodnych i farm wiatrowych, a także przekonają się, że odpady mogą być ciekawym elementem... aranżacji wnętrz.

smokedsystem
© 2009-2019 ias24.eu.