Niedziela, 25 Października 2020

Informacje

Urząd Gminy w Wojciechowie
Wojciechów 5
24-204 Wojciechów
tel 81 517-72-41
fax 81 517-76-65
www.wojciechow.pl
info@wojciechow.pl
Newsletter

Wojciechów: Uroczyste podsumowanie projektów ośrodka kultury

2020-09-04 18:21:50

Planując weekend warto uwzględnić wizytę w Wojciechowie. W niedzielę 6 września o 11.00 na placu przy Wieży Ariańskiej miejscowy ośrodek kultury organizuje uroczyste podsumowanie kilku projektów, realizowanych w 2020 roku. Będzie to również okazja do promocji Gminy Wojciechów, ponieważ niedzielne wydarzenie będzie relacjonować telewizja.

- W ostatnim czasie zrealizowaliśmy kilka projektów, niektóre jeszcze się nie skończyły. Chcemy podzielić się efektami naszej pracy, która przynosi wymierne korzyści mieszkańcom gminy i turystom. Na realizację wielu pomysłów udaje nam się skutecznie pozyskiwać pieniądze ze źródeł zewnętrznych, a skutki doceniają poważne instytucje i grono ekspertów. Zrealizowanych projektów nie zamykamy w szufladach, tylko chcemy je pokazać, starając się w ten sposób budować lokalną tożsamość - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wojciechowie Agnieszka Gąska.

W maju tego roku Wieża Ariańska w Wojciechowie została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie "Zabytek zadbany", organizowanym przez ministra kultury i Generalnego Konserwatora Zabytków. Spośród 63 obiektów, zakwalifikowanych do finału, jury przyznało w pięciu kategoriach 6 nagród i 11 wyróżnień. Jurorzy docenili m.in. efekty projektu "Modernizacja i roboty budowlane zabytkowego obiektu Wieży Ariańskiej - Muzeum Kowalstwa w Wojciechowie - wraz z zagospodarowaniem terenu". Dzięki wsparciu Unii Europejskiej m.in. powstała Aleja Zasłużonych Kowali, zostały wykonane izolacje ścian przyziemia przy budynku, wyremontowane przypory kamienne i południowa elewacja wieży wraz z podokiennikami, a przy wieży została położona nowa nawierzchnia z granitu, która pozwala w wygodny i bezpieczny sposób dotrzeć do Muzeum Kowalstwa. Podsumowaniu tego projektu będzie towarzyszyć wystawa zdjęć Wieży Ariańskiej, które m.in. mają się znaleźć w kalendarzu, przygotowywanym przez Narodowy Instytut Dziedzictwa.

smokedsystem
© 2009-2020 ias24.eu.