Poniedzialek, 21 Kwietnia 2025

Wojciechów: Święto kowali tuż, tuż

2014-06-29 08:16:27

W Wojciechowie trwają ostatnie przygotowania do tegorocznego święta kowali. Organizatorzy Ogólnopolskich Spotkań Kowali zapraszają miłośników sztuki kowalskiej i osoby zainteresowane kupnem lub zamówieniem wyrobów z żelaza od 11 do 13 lipca. Spotkania poprzedzą tradycyjne warsztaty, które rozpoczną się już w najbliższy wtorek 1 lipca.

W organizowanej cyklicznie od 30 lat imprezie swój udział zapowiedziało około 40 najlepszych kowali artystów z całej Polski, a także z Białorusi i Ukrainy, którzy zmierzą się w konkursach kowalstwa artystycznego oraz w Konkursie o Nagrodę Kowali Polskich.

Spotkaniom towarzyszą Targi Sztuki Kowalskiej, podczas których kowale prezentują i sprzedają swoje wyroby. Jest to jedyna szansa, by osoby zainteresowane sztuką kowalską, mogły nie tylko obserwować kilkudziesięciu mistrzów przy pracy, ale przede wszystkim z szerokiej gamy wyrobów wybrać te, które najbardziej odpowiadają ich gustom. Na targach swoją ofertę zaprezentują również firmy, świadczące usługi związane z kowalstwem artystycznym.

Spotkania poprzedzą 20 Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie, które rozpoczną się 1 lipca i potrwają prawie dwa tygodnie. Jest to jedyna w Polsce szkoła tego ginącego zawodu, w której 16 młodych adeptów sztuki kowalskiej, nabywa umiejętności z zakresu kucia i zdobienia metalu. Warsztaty prowadzą wykwalifikowani mistrzowie kowalstwa z różnych rejonów Polski. Zmagania uczestników z twardym żelazem będzie można obserwować codziennie między 8.00 a 18.00 w plenerze, przed działającą w Wojciechowie kuźnią.

Informacje

Urząd Gminy w Wojciechowie
Wojciechów 5
24-204 Wojciechów
tel 81 517-72-41
fax 81 517-76-65
www.wojciechow.pl
info@wojciechow.pl
© 2025 ias24.eu