Wtorek, 02 Czerwca 2020

Informacje

Urząd Gminy w Wojciechowie
Wojciechów 5
24-204 Wojciechów
tel 81 517-72-41
fax 81 517-76-65
www.wojciechow.pl
info@wojciechow.pl
Newsletter

Wojciechów: Radni o przewozach i inwestycjach

2019-10-18 06:31:52

Jest szansa na przywrócenie połączeń autobusowych między Wojciechowem a Bełżycami.

Podczas sesji, która odbyła się w czwartek 17 października, Rada Gminy Wojciechów przekazała na ten cel prawie 2 tysiące 280 złotych, a część dodatkowych środków będzie pochodzić z rządowego "Funduszu rozwoju przewozów autobusowych".

- Zgodnie z zasadami tego funduszu dofinansowanie z budżetu państwa może być przeznaczone na odtworzenie tras, których nie było przez co najmniej trzy miesiące, a połączenia nie mogą być organizowane na terenie dużych miast. W związku z tym, że sprawa dotyczy dwóch gmin, w ich imieniu organizacją transportu zajmie się samorząd powiatowy i to właśnie Powiatowi Lubelskiemu przekażemy 2 tysiące 277 złotych i 98 groszy. Kolejną składową kosztów utrzymania rentowności linii będą wpływy z biletów, a resztę sfinansuje budżet państwa - tłumaczy w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową wójt gminy Wojciechów Artur Markowski.

Wojciechowski samorząd w porozumieniu z Gminą Bełżyce zaproponował dwie trasy - krótszą i dłuższą. Pierwsze została wyznaczona od Wojciechowa, przez Tomaszówkę, Ignaców i Podole do Bełżyc, zaś druga - z Wojciechowa, przez Halinówkę, Łubki, Szczuczki- Górę, Kolonię Chmielnik i Kierz do Bełżyc. - To propozycji, wynikające z postulatów naszych mieszkańców, którzy chcą dojeżdżać m.in. do szpitala, przychodni czy urzędu pracy, które znajdują się właśnie w Bełżycach - dodaje Artur Markowski.

smokedsystem
© 2009-2020 ias24.eu.