Sobota, 26 Maja 2018
Informacje

Urząd Gminy w Wojciechowie
Wojciechów 5
24-204 Wojciechów
tel 81 517-72-41
fax 81 517-76-65
www.wojciechow.pl
info@wojciechow.pl
Newsletter

Wojciechów: Polak mały z Orłem Białym

2017-10-15 15:03:46

W nawiązaniu do zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości przedszkolaki i uczniowie najmłodszych klas szkół podstawowych z gminy Wojciechów mogą wziąć udział w konkursie plastycznym pod hasłem "Jaki znak Twój? - Orzeł Biały".

Propozycje są przyjmowane do 7 listopada, a wręczenie nagród odbędzie się podczas obchodów narodowego święta w poszczególnych szkołach.

Organizatorzy konkursu ze Stowarzyszenia "U źródeł Ciemięgi" chcą w ten sposób m.in. popularyzować wiedzę o symbolach narodowych, przybliżyć dzieciom bogactwo ojczystej ziemi i jej historię, a także rozwijać wyobraźnię plastyczną.

Prace mogą być wykonane dowolną techniką, a powinny dotyczyć symboli, zdarzeń, postaci i dzieł historycznych z całej historii Polski - od najdawniejszych czasów po współczesność. Oceni je jury, które przyzna nagrody w dwóch kategoriach wiekowych - przedszkolaków w wieku od 3 do 6 lat oraz uczniów klas I - III podstawówek.

Propozycje należy dostarczyć do Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Miłocinie, a po zakończeniu konkursu zostaną one zaprezentowane w przeddzień obchodów 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości podczas imprezy pod hasłem "Noc Wolności - Tobie Ojczyzno".


(fot. organizatorzy)

© 2009-2018 ias24.eu.