Piątek, 22 Czerwca 2018
Informacje

Urząd Gminy w Wojciechowie
Wojciechów 5
24-204 Wojciechów
tel 81 517-72-41
fax 81 517-76-65
www.wojciechow.pl
info@wojciechow.pl
Newsletter

Wojciechów: Parafialno-gminne święto plonów

2017-08-16 18:28:34

Sukcesy mobilizują. Po wysokich lokatach w powiatowych i wojewódzkich konkursach dożynkowych w poprzednich latach mieszkańcy gminy Wojciechów pieczołowicie przygotowują się do tegorocznych zmagań.

Najpierw trzeba jednak wygrać eliminacje, czyli gminny konkurs wieńców, który odbędzie się podczas Dożynek Parafialno-Gminnych w Wojciechowie w niedzielę 20 sierpnia.

Swoje propozycje zgłosili mieszkańcy siedmiu miejscowości: Góra, Halinówka, Palikije Drugie, Sporniak, Stasin, Wojciechów Kolonia Pierwsza oraz Maszki i Maszki koło Wojciechowa.

Wszystkie delegacje dożynkowe zbiorą się kwadrans przed południem przy kuźni Romana Czernieca w Wojciechowie, skąd przejdą w korowodzie prowadzonym przez starostów - Beatę Poleszak z Miłocina i Jana Cabania z Ignacowa - na plac przy Wieży Ariańskiej. Tutaj odbędzie się prezentacja wieńców, a o 13.00 rozpocznie się dziękczynna msza święta. O jej oprawę muzyczną zadba Orkiestra Dęta OSP Wojciechów, która po eucharystii zagra krótki koncert, a po nim swoje propozycje zaprezentują uczestnicy konkursu "Smaki Ziemi Wojciechowskiej", którego tematem w tym roku są dania z ziemniaków i konkursu na najlepszą nalewkę. W pierwszym jury oceni kilkanaście dań, zaś w drugim wystartują producenci 20 trunków.

W części artystycznej publiczność będzie oklaskiwać miejscowe zespoły - Klub Seniora, "Gajowe Gwiazdeczki", "Akordię", Kapelę Wojciechowską i "Pin Melodię", a także Kapelę Ludową "Bracia" z Miejskiego Domu Kultury w Bełżycach i zespół "Ikarus Feel" z Nałęczowa i okolic.

Do wspólnego świętowania zachęcają Urząd Gminy, parafia rzymsko-katolicka i Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie.


(fot. arch. GOK w Wojciechowie)

© 2009-2018 ias24.eu.