Niedziela, 25 Maja 2025

Wojciechów: Orkiestra przekracza granice

- Na rzecz WOŚP w szkole zorganizowaliśmy kiermasz ciast, które upiekli rodzice i zbiórkę uliczną, natomiast na uniwersytecie odbył się cykl warsztatów naukowych i loteria fantowa m.in. z grami, książkami i... skarpetkami z logo UMCS, cieszącymi się największym powodzeniem - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej Anna Bukowska, "łącząca" wspomniane placówki mieszkanka gminy Wojciechów. Duży wkład na rekordowe efekty WOŚP ma jej syn, 9-letni Adam, uczeń szkoły "Europejczyk" i student uniwersytetu dziecięcego, który zebrał do puszki ponad 2 tysiące 830 złotych.

Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Palikijach czekali na darczyńców także w okolicznych miejscowościach oraz na tradycyjnej zabawie choinkowej, połączonej z loterią fantową, pokazami i turniejem sportowym. Jedną z najbardziej popularnych atrakcji były przejażdżki samochodem strażackim OSP Palikije. Dużym powodzeniem cieszyły się również pokazy iluzjonistyczne i zabawy z przedstawicielami lubelskiej firmy "Łopucki Animacje" oraz wizyty w salonie fryzur i makijażu. Ponadto w orkiestrowej kawiarence były oferowane ciasta i słodycze, przygotowane przez rodziców, pielęgniarka z miejscowego ośrodka zdrowia sprawdzała ciśnienie i poziom cukru we krwi, a miłośnicy aktywnego spędzania czasu zagrali w otwartym turnieju tenisa stołowego.

W części artystycznej wystąpili członkowie szkolnego koła wokalnego i grupa teatralna "Marionetka", która zaprezentowała widowisko "Anioł w klatce" oraz zespół "Muzykanci Trzech Pokoleń" pod kierunkiem Leszka Iwaniaka, grający na instrumentach dawnych. Na zakończenie "wielkiego grania" w Palikijach odbyło się symboliczne "światełko do nieba", w ramach którego w niebo zostały wypuszczone LED-owe lampiony z helem.


(fot. Róża Suchecka)

Wtorek, 15-01-2019 06:46:00
© 2025 ias24.eu