Niedziela, 12 Lipca 2020

Informacje

Urząd Gminy w Wojciechowie
Wojciechów 5
24-204 Wojciechów
tel 81 517-72-41
fax 81 517-76-65
www.wojciechow.pl
info@wojciechow.pl
Newsletter

Wojciechów: Oddziały przedszkolne jeszcze zamknięte

2020-05-06 10:43:28

Przedszkolaki z gminy Wojciechów na razie pozostaną w domach. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów samorządy mogą od środy 6 maja wznawiać działalności żłobków, przedszkoli czy oddziałów przedszkolnych. Wojciechowski samorząd na razie nie decyduje się na ten krok.

- Podjęliśmy taką decyzję po zapoznaniu się z potrzebami rodziców i konsultacjach z dyrektorami wszystkich naszych szkół podstawowych. Prowadzone przez samorząd placówki są przygotowane na wznowienie zajęć, ale rodzice na razie nie są tym zainteresowani. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie zarówno dorosłych jak i najmłodszych mieszkańców postanowiliśmy wstrzymać się z ponownym otwarciem - tłumaczy wójt gminy Wojciechów Artur Markowski.

Jednocześnie zapowiada, że samorząd będzie monitorować sytuacje epidemiczną i jeśli ta się poprawi władze gminy rozważą ponownie swoją decyzję.

Do odwołania pozostają zamknięte zarówno oddziały przedszkolne przy szkołach podstawowych w Łubkach, Miłocinie, Palikijach i Wojciechowie, prowadzone przez gminę, jak i placówka w Maszkach, której organem prowadzącym jest jedno z miejscowych stowarzyszeń.


(fot. UG Wojciechów)

smokedsystem
© 2009-2020 ias24.eu.