Sobota, 19 Kwietnia 2025

Wojciechów: Nowości w gminnej bibliotece

2012-10-28 08:38:54

Gminna Biblioteka Publiczna w Wojciechowie wzbogaciła swój księgozbiór o ponad 40 nowych pozycji. Zakup książek był możliwy dzięki środkom z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wśród nowych propozycji, które placówka już udostępnia swoim czytelnikom są pozycje z literatury polskiej i obcej, a także książki popularnonaukowe oraz przeznaczone dla dzieci czy młodzieży.

- Co roku staramy się uzupełniać nasz księgozbiór o to czego najczęściej poszukują czytelnicy. Panie zwykle gustują w powieściach obyczajowych, a wśród młodszych czytelników jeszcze nie minęła moda na sagę "Zmierzch" i podobne propozycje - mówią pracownicy wojciechowskiej książnicy.

Wśród zakupionych obecnie książek są m.in.: "Powtórka z morderstwa" Moniki Szwai, "Znachor" i "Profesor Wilczur" Tadeusza Dołęgi-Mostowicza, seria kryminalna Camilli Lackberg, "Kieszeń pełna życia" Agaty Christie, a także "Przedwiośnie" Żeromskiego oraz książki Grzegorza Kasdepke czy Wandy Chotomskiej.

Obecnie Gminna Biblioteka Publiczna w Wojciechowie i jej filie w Palikijach i Szczuczkach oferują czytelnikom około 25 tysięcy woluminów.

Zapraszają we wtorki, czwartki i piątki między 9.00 a 17.00, w poniedziałki i środy od 10.00 do 18.00 oraz w soboty między 10.00 a 17.00.

Szczegółowy wykaz nowych pozycji można znaleźć na stronie: www.gokwojciechow.pl.


(fot. GBP w Wojciechowie)

Informacje

Urząd Gminy w Wojciechowie
Wojciechów 5
24-204 Wojciechów
tel 81 517-72-41
fax 81 517-76-65
www.wojciechow.pl
info@wojciechow.pl
© 2025 ias24.eu