Środa, 25 Kwietnia 2018
Informacje

Urząd Gminy w Wojciechowie
Wojciechów 5
24-204 Wojciechów
tel 81 517-72-41
fax 81 517-76-65
www.wojciechow.pl
info@wojciechow.pl
Newsletter

Wojciechów: Narodowe symbole okiem młodych plastyków

2017-11-10 09:15:12

Około 70 dzieci z gminy Wojciechów odpowiedziało na zaproszenie Stowarzyszenia "U źródeł Ciemięgi" do udziału w konkursie plastycznym pod hasłem "Jaki znak Twój? - Orzeł Biały".

Jeszcze przed oceną jurorów wszystkie prace zostaną zaprezentowane na wystawie, która będzie towarzyszyć pierwszemu balowi "Noc Wolności - Tobie Ojczyzno" w przeddzień święta niepodległości.

- Wizje narodowych symboli młodych plastyków są bardzo

ciekawe i starannie wykonane, a ich autorzy popisali się niezwykła kreatywnością. Choć w tytule konkursu jest Orzeł Biały dzieci w wieku przedszkolnym i uczniowie najmłodszych klas podstawówek wykorzystały także postaci Mieszka I, Józefa Piłsudskiego, Mikołaja Kopernika, Lecha Wałęsy oraz warszawską Syrenkę, kontury mapy Polski i wiele innych symboli narodowych - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej wiceprezes stowarzyszenia Anna Kaznowska i jednocześnie dyrektor Szkoły Podstawowej w Miłocinie. To tutaj dzieła młodych plastyków będą prezentowane po piątkowym balu, a będzie je można oglądać przez miesiąc.

Sobotnia "Noc Wolności..." odbędzie się w Wojciechowie po raz pierwszy i ma być swego rodzaju preludium do przyszłorocznych obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Udział w balu zapowiedziało około 50 osób, a zabawa ma być połączona ze zbiórką pieniędzy na odbudowę domów w Aleppo w ramach akcji "Lubelszczyzna dla Syrii".


(fot. organizatorzy)

© 2009-2018 ias24.eu.