Wtorek, 20 Października 2020

Informacje

Urząd Gminy w Wojciechowie
Wojciechów 5
24-204 Wojciechów
tel 81 517-72-41
fax 81 517-76-65
www.wojciechow.pl
info@wojciechow.pl
Newsletter

Wojciechów: Nagrody dla kowali przyznane

2020-09-07 16:51:17

Nocne lampki wykonane przez kowali - ocenione i nagrodzone, na razie przez jury. Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie odbyły się w Wojciechowie w lipcu, ale epidemia koronawirusa rozłożyła w czasie Ogólnopolskie Spotkania Kowali.

Jednym z ich elementów był tradycyjny konkurs kowalstwa artystycznego, który tym razem odbywał się korespondencyjnie. Jego wyniki zostały ogłoszone w niedzielę 6 września podczas podsumowania kilku projektów, realizowanych przez miejscowy ośrodek kultury.

Tematem tegorocznych zmagań kowali były nocne lampki. Uczestnicy konkursu przesyłali je do końca sierpnia do Wojciechowa, a w niedzielę oceniło je jury. Jego członkowie byli pod wrażeniem poziomu artystycznego, technicznego i estetycznego, zgłoszonych propozycji. Zwrócili również uwagę, że autorzy pokazali ogromny szacunek do metalu i szczere oddanie kowalstwu. Na przyszłość zalecili jedynie zwrócenie większej uwagi na natężenie i kierunek światła. Prace oceniali: etnograf z Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej w Białymstoku Wojciech Kowalczuk, prodziekan kierunku "projektowanie wnętrz" w Wyższej Szkole Administracji i Przedsiębiorczości w Lublinie Małgorzata Michalska-Nakonieczna i prezes Stowarzyszenia Kowali Polskich Roman Czerniec.

smokedsystem
© 2009-2020 ias24.eu.