Środa, 21 Marca 2018
Informacje

Urząd Gminy w Wojciechowie
Wojciechów 5
24-204 Wojciechów
tel 81 517-72-41
fax 81 517-76-65
www.wojciechow.pl
info@wojciechow.pl
Newsletter

Wojciechów: Modernizacja świetlic wiejskich

2014-03-21 17:09:20

Modernizacja świetlicy wiejskiej w Palikijach Pierwszych w gminie Wojciechów powinna się rozpocząć zgodnie z planem. Firma, która ma wykonać prace remontowe już została wybrana, a umowa w tej sprawie ma być podpisana w najbliższych dniach.

Realizacja inwestycji będzie kosztować prawie 65 tysięcy złotych. Za te pieniądze miejscowa Ochotnicza Straż Pożarna chce wyremontować i zmodernizować budynek oraz go wyposażyć. Trzeba m.in. wymienić dach i drzwi oraz zagospodarować teren przy świetlicy, gdzie powstaną nowe schody i dojście do źródełka, zostanie wybudowana altanka, a także zamontowane ławki i stojak na rowery. W nowym obiekcie mieszkańcy będą mieć do dyspozycji stoliki z krzesłami i serwis obiadowy dla 24 osób.

Zmodernizowany budynek powinien być gotowy do końca maja tego roku, a część środków na ten cel OSP w Palikijach pozyskała z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Z tego samego źródła skorzysta Gmina Wojciechów, która zmodernizuje podobny obiekt w Stasinie. W tym przypadku ekipy remontowe mają m.in. wymienić dach oraz wyremontować kuchnię i główną salę świetlicy. Ponadto obiekt zostanie wyposażony w stoły i krzesła, meble i sprzęt kuchenny a także zestaw naczyń.

Przetarg na modernizację i wyposażenie świetlicy powinien być rozstrzygnięty jeszcze w tym miesiącu, a termin wykonania remontu i wyposażenia budynku został ustalony na koniec czerwca.


(fot. arch. UG Wojciechów)

© 2009-2018 ias24.eu.