Niedziela, 22 Kwietnia 2018
Informacje

Urząd Gminy w Wojciechowie
Wojciechów 5
24-204 Wojciechów
tel 81 517-72-41
fax 81 517-76-65
www.wojciechow.pl
info@wojciechow.pl
Newsletter

Wojciechów: "Mikołajki jak z bajki" w SP Wojciechów

2017-12-10 12:49:02

"Człowiek jest wielki, nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi". Słowa św. Jana Pawła II poważnie potraktowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Wojciechowie, którzy zorganizowali zbiórkę darów dla pacjentów Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie.

Przez kilka tygodni udało się zebrać kilka pudeł gier planszowych, filmów, książek i innych upominków, które poprzez Fundację Spełnionych Marzeń jeszcze przed świętami trafią do chorych dzieci.

"Mikołajki jak z bajki" to jedna z wielu akcji charytatywnych z udziałem uczniów z Wojciechowa. W poprzednich latach angażowali się także w zbiórki darów w ramach "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę" i plastikowych nakrętek dla Hospicjum Małego Księcia w Lublinie, a w tym roku w akcje "Lubelszczyzna dla Syrii", "Ile ważny święty Mikołaj" czy "Szlachetna paczka". "Lubelszczyzna dla Syrii" to zbiórka pieniędzy na odbudowę domów w Aleppo. W ramach akcji "Ile waży święty Mikołaj" uczniowie z Wojciechowa zebrali około 700 złotych, a przygotowywanie "Szlachetnej paczki" jeszcze się nie skończyło. Harcerze z Wojciechowa razem z rówieśnikami kończą zbiórkę w przyszłym tygodniu, by dary trafiły do potrzebujących jeszcze przed świętami.


(fot. SP w Wojciechowie)

© 2009-2018 ias24.eu.