Piątek, 23 Marca 2018
Informacje

Urząd Gminy w Wojciechowie
Wojciechów 5
24-204 Wojciechów
tel 81 517-72-41
fax 81 517-76-65
www.wojciechow.pl
info@wojciechow.pl
Newsletter

Wojciechów: Jubileusz OSP Palikije

2017-10-09 10:22:23

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Palikijach w gminie Wojciechów skończyła 90 lat. Z tej okazji druhowie zorganizowali w sobotę 7 października jubileuszowe obchody, które były okazją do podsumowania dotychczasowej działalności i docenienia wyróżniających się strażaków.

Uroczystość rozpoczęła msza święta w intencji strażaków i ich rodzin, podczas której proboszcz parafii w Palikijach ksiądz Władysław Poździk poświęcił odnowiony sztandar jednostki, pochodzący z 1964 roku.

W dalszej części obchodów, która odbywała się na placu przy miejscowej remizie zgodnie z ceremoniałem strażackim, strażacy przypomnieli historię swojej jednostki, a potem odebrali medale i odznaki.

Złotymi Medalami za Zasługi dla Pożarnictwa zostali uhonorowani Marian Walczak i Stanisław Mazurek. Srebrne otrzymali Jan Kołodziejczyk, Sławomir Mazurek, Dariusz Mirosław, Stanisław Żydek, Roman Mirosław, Waldemar walczak, Roman Węgorowski i Sławomir Chudzik, który jest prezesem OSP Palikije. Kolejnych siedmiu druhów odebrało brązowe medale. To Radosław Kołodziejczyk, Rafał Mazurek, Paweł Mirosław, Łukasz Czępiński, Michał Mirosław, Grzegorz Nakonieczny i Paweł Dawidziel.

Ponadto odznakami "Strażak Wzorowy" mogą się poszczycić Robert Buczek, Damian Pluta, Patryk Popek, Cezary Mirosław, Arkadiusz Chudzik, Przemysław Cabań i Grzegorz Mazurek.

© 2009-2018 ias24.eu.