Sobota, 17 Marca 2018
Informacje

Urząd Gminy w Wojciechowie
Wojciechów 5
24-204 Wojciechów
tel 81 517-72-41
fax 81 517-76-65
www.wojciechow.pl
info@wojciechow.pl
Newsletter

Wojciechów: Halowe Igrzyska Seniorów

2017-11-13 06:56:45

Po Tomaszowie Lubelskim i Stężycy teraz Wojciechów będzie gospodarzem Halowych Igrzysk Seniorów, organizowanych przez Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Lublinie. Lista uczestników będzie znana za kilka dni, a zawody odbędą się w niedzielę 19 listopada.

Zawodniczki i zawodnicy w wieku co najmniej 50 lat będą rywalizować w 15 konkurencjach indywidualnych i zespołowych. Jest wśród nich m.in.: czwórbój władz samorządowych, na który złożą się corn hole, czyli rzuty woreczkami z kukurydzą do tablicy, strzały piłką na bramkę o wymiarach rzuty lotka do tarczy i rzuty podkową do celu. W programie igrzysk są również: siatkówka i piłka nożna, rzuty do kosza i wyścigi okrężne na hulajnogach oraz tenis stołowy.

Za pierwsze miejsce w konkurencjach indywidualnych będzie przyznawanych 15 punktów, a w zespołowych - 25. Powiaty, które uplasują się na miejscach 1 - 8 otrzymają puchary, najlepsi uczestnicy zmagań indywidualnych odbiorą medale, a na wszystkich uczestników czekają specjalne certyfikaty, potwierdzające udział w igrzyskach.

Współorganizatorami zawodów, finansowanych ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, są Urząd Gminy w Wojciechowie i Szkoła Podstawowa im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie, Stowarzyszenie "U źródeł Ciemięgi" z Miłocina, a także starostwa powiatowe, powiatowe zrzeszenia LZS oraz lokalne kluby i zrzeszenia sportowe z województwa lubelskiego.

W ubiegłorocznych igrzyskach w Stężycy na starcie stanęło ponad 200 seniorów. Wygrała reprezentacja Powiatu Ryckiego, a na kolejnych stopniach podium stanęły powiaty świdnicki i łukowski.


(fot. sxc.hu)

© 2009-2018 ias24.eu.