Piątek, 22 Czerwca 2018
Informacje

Urząd Gminy w Wojciechowie
Wojciechów 5
24-204 Wojciechów
tel 81 517-72-41
fax 81 517-76-65
www.wojciechow.pl
info@wojciechow.pl
Newsletter

Wojciechów: Dożynki z nagrodami

2017-08-21 16:10:08

Najładniejsze w gminie Wojciechów wieńce dożynkowe przygotowały w tym roku Koło Gospodyń Wiejskich ze Stasina i mieszkańcy wsi Palikije Drugie. Ich kompozycje będą reprezentować Gminę Wojciechów na Dożynkach Powiatu Lubelskiego, które odbędą się w najbliższą niedzielę w Radawcu.

Jury konkursu gminnego oceniło siedem propozycji tradycyjnych i współczesnych. W pierwszej kategorii za KGW Stasin uplasowały się wieńce sołectw Halinówka i Góra. Spośród wieńców współczesnych drugą nagrodę członkowie komisji przyznali mieszkańcom Sporniaka, a dwie równorzędne trzecie przypadły wspólnym propozycjom wsi Maszki i Maszki koło Wojciechowa oraz Wojciechowa Kolonii Pierwszej i Piątej.

Wszystkie delegacje dożynkowe stawiły się w niedzielne przedpołudnie przy kuźni Romana Czernieca w Wojciechowie, skąd korowód prowadzony przez starostów - Beatę Poleszak z Miłocina i Jana Cabania z Ignacowa - przeszedł na plac przy Wieży Ariańskiej. Tutaj, po prezentacji wieńców, odbyła się dziękczynna msza święta, którą koncelebrowali proboszczowie parafii w Wojciechowie - ksiądz Jan Hałasa i w Łubkach - ksiądz Marek Jaworski oraz wikariusz parafii w Wojciechowie - ksiądz Krzysztof Sokołowski.

© 2009-2018 ias24.eu.