Poniedzialek, 23 Kwietnia 2018
Informacje

Urząd Gminy w Wojciechowie
Wojciechów 5
24-204 Wojciechów
tel 81 517-72-41
fax 81 517-76-65
www.wojciechow.pl
info@wojciechow.pl
Newsletter

Wojciechów: Dostosowanie oddziałów przedszkolnych

2017-07-16 08:15:29

Dzieci z oddziałów przedszkolnych w Zespole Szkół w Wojciechowie będą mieć lepsze warunki do zabawy i nauki. W ciągu kilku najbliższych tygodni gmina chce przystosować do ich potrzeb dwa pomieszczenia, a pieniądze na ten cel pozyskała z Unii Europejskiej.

W dwuoddziałowym punkcie przedszkolnym znajdzie się miejsce dla prawie 20 dzieci w wieku od 3 do 5 lat. Do ich dyspozycji będą dwie sale zabawowe, szatnia i łazienka. - Najpoważniejsze prace chcemy wykonać w wakacje, a cała inwestycja powinna być zrealizowana do końca września - zapowiada zastępca wójta gminy Wojciechów Mariusz Majcher.

Koszt dostosowania pomieszczeń do potrzeb maluchów będzie znany po rozstrzygnięciu przetargu na wykonanie robót, czyli na przełomie lipca i sierpnia. Z własnych środków gmina wyda tylko 15 procent kwoty, a resztę otrzyma z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

Większość wyposażenia zostanie przeniesiona z pomieszczeń, które do tej pory zajmowały przedszkolaki, a brakujące elementy mają być uzupełnione za pieniądze z kolejnego unijnego projektu. W głównej części dotyczy on dodatkowych zajęć dla uczniów, szkoleń dla nauczycieli i doposażenia wszystkich placówek oświatowych w gminie. Wniosek o przyznanie dofinansowania z RPO przeszedł już wstępną weryfikację, ale ostatecznych decyzji w tej sprawie jeszcze nie ma.


(fot. arch. UG Wojciechów)

© 2009-2018 ias24.eu.