Piątek, 29 Maja 2020

Informacje

Urząd Gminy w Wojciechowie
Wojciechów 5
24-204 Wojciechów
tel 81 517-72-41
fax 81 517-76-65
www.wojciechow.pl
info@wojciechow.pl
Newsletter

Wojciechów: Bezpłatne szkolenia komputerowe

2019-04-19 09:37:10

Dzięki wsparciu Unii Europejskiej mieszkańcy gminy Wojciechów będą mogli za darmo nauczyć się obsługi komputera i korzystania z internetu. Pierwsze zajęcia rozpoczną się w maju, ale rekrutacja chętnych już się rozpoczęła.

Ze szkoleń, organizowanych w ramach projektu "Z komputerem na Tak", skorzysta 168 mieszkańców gminy Wojciechów. Podczas kursów będą się oni uczyć m.in. jak odbierać i wysyłać wiadomości za pomocą skrzynki elektronicznej, szukać potrzebnych informacji w sieci, a także korzystać z bankowości elektronicznej czy portali społecznościowych. Wśród tematów zajęć są: "Rodzic w internecie", "Mój biznes w sieci", "Moje finanse i transakcje w sieci", "Działam w sieciach społecznościowych", "Tworzę własną stronę internetową", "Kultura w sieci" i "Rolnik w sieci".

- Pierwsi chętni już się do nas zgłosili, wybierając właśnie ten ostatni temat. Nabór będzie się jednak odbywać na bieżąco i po zebraniu 12 osób będziemy rozpoczynać szkolenie. Spotkania będą organizowane w takich miejscach, by ich uczestnicy mieli jak najbliżej, a zajęcia będą się odbywać dwa dni po 8 godzin szkoleniowych - precyzuje Małgorzata Kowalczyk ze Stowarzyszenia "Wojciechowskie Arianki", które we współpracy z Gminą Wojciechów pozyskało na ten cel dotację z Unii Europejskiej.

smokedsystem
© 2009-2020 ias24.eu.