Swój podziw i szacunek dla małżonków wyraziła również kierownik USC w Wiśniewie Marlena Salach. - Dochowaliście przysięgi małżeńskiej wbrew wszystkim przeciwnościom, bo przecież miłość jest dawaniem, a nie braniem, budowaniem, nie niszczeniem, zaufaniem, nigdy zawodzeniem, cierpliwym znoszeniem i wiernym dzieleniem każdego sukcesu i każdego smutku - podkreśliła Marlena Salach.
Z okazji wyjątkowego święta jubilaci odebrali medale za długoletnie pożycie małżeńskie, przyznane przez prezydent RP. Razem z kwiatami, pamiątkowymi dyplomami i upominkami wręczali je wójt Krzysztof Kryszczuk, przewodnicząca rady gminy Beata Ługowska i kierownik USC Marlena Salach.
Z okazji "Diamentowych godów" medale za wspólnych 60 lat odebrali Helena i Nikodem Jastrzębscy z miejscowości Mroczki oraz Justyna i Aleksander Krasuscy ze Śmiar. "Szmaragdowe gody" świętowali Marianna i Wincenty Zemłowie z Mościbród oraz Helena i Stanisław Wyczółkowscy z Radomyśli. 50 lat temu przysięgę małżeńską złożyli: Danuta i Stanisław Jastrzębscy z Bork-Paduch, Wiesława i Lucjan Jurzykowie z Kaczor, Marianna i Tadeusz Tokarzowie z Nowych Oknin, Anna i Eugeniusz Młynarczykowie z Wiśniewa oraz Alicja i Jan Jerzykowscy z Zabłocia.
(fot. UG Wiśniew)