Poniedzialek, 23 Kwietnia 2018
Informacje

Urząd Miejski w Tyszowcach
ul. 3 Maja 8
22-630 Tyszowce
tel 84 661-93-02, 661-93-15, 661-93-36
fax 84 661-21-29
www.tyszowce.pl
tyszowce@tyszowce.pl
Newsletter

Tyszowce: Radni o szkołach i inwestycjach

2017-03-14 06:49:00

Gimnazjum w Tyszowcach ma być włączone do miejscowej szkoły podstawowej, a pozostałe podstawówki przekształcone w szkoły 8-klasowe. Takie są główne założenia uchwały dostosowującej sieć szkolną w gminie Tyszowce do nowego ustroju szkolnego, która została przyjęta jednogłośnie na sesji w poniedziałek 13 marca.

Obecnie oprócz Tyszowiec miejscowy samorząd jest organem prowadzącym 6-klasowe szkoły podstawowe w Czartowyczku, Kazimierówce, Perespie i Przewalu. Od 1 września wszystkie zostaną przekształcone w podstawówki 8-klasowe. - To oznacza, że będziemy w nich musieli wygospodarować pomieszczenia do nauki przedmiotów, które do tej pory były w programie gimnazjum. Ile to będzie kosztować jeszcze nie wiadomo, ale do końca wakacji musimy się z tym uporać. Łatwiejszym zadaniem będzie wprowadzenie reformy w Tyszowcach, ponieważ szkoła podstawową i gimnazjum znajdują się w dwóch budynkach, ale oddzielonych jedynie boiskiem - mówi burmistrz Tyszowiec Mariusz Zając.

Przyjęta w poniedziałek uchwała na charakter intencyjny. Teraz zostanie przekazana do zaopiniowania kuratorowi oświaty i związkom zawodowym, a potem wróci pod obrady rady miejskiej, która musi zatwierdzić zmiany do końca marca.

Podczas poniedziałkowej sesji radni wprowadzili również do budżetu dwie ważne inwestycje. Pierwsza dotyczy przebudowy linii oświetlenia ulicznego w Tyszowcach z napowietrznej na kablową, na którą rada przeznaczyła 270 tysięcy złotych. Będzie to wspólny projekt miejscowego samorządu i firmy PGE Dystrybucja. Z kolei z samorządem województwa gmina zmodernizuje ulice Czarnieckiego, 3 maja i fragment ul. Wielkiej, które mają status drogi wojewódzkiej. Do wcześniej zadeklarowanej kwoty tyszowiecki samorząd dołożyć w poniedziałek 130 tysięcy złotych, co oznacza, że w sumie Gmina Tyszowce przekaże na ten cel około 600 tysięcy. Poniedziałkowa decyzja radnych pozwoli Zarządowi Dróg Wojewódzkich w Lublinie na ogłoszenie przetargu na wykonanie robót, a cała inwestycja ma być zrealizowana w tym roku.


(fot. arch. UM w Tyszowcach)

© 2009-2018 ias24.eu.