Środa, 25 Kwietnia 2018
Informacje

Urząd Miejski w Tyszowcach
ul. 3 Maja 8
22-630 Tyszowce
tel 84 661-93-02, 661-93-15, 661-93-36
fax 84 661-21-29
www.tyszowce.pl
tyszowce@tyszowce.pl
Newsletter

Tyszowce: Radni o podatkach, płatnościach i seniorach

2017-11-23 08:23:32

Stawki podatkowe w gminie Tyszowce w przyszłym roku nie zmienią się. Taką decyzję radni podjęli na sesji, która odbyła się w środę 22 listopada.

Podatek rolny nadal będzie wynosić 112 złotych i 50 groszy za hektar przeliczeniowy, podatek od budynków mieszkalnych pozostanie na poziomie 70 groszy za metr kwadratowy, a od budynków związanych z działalnością gospodarczą - 17 złotych.

Radni postanowili również, że miejscowy urząd dołączy do instytucji, które będą przyjmować płatności kartami płatniczymi. - Takie udogodnienia wprowadza coraz więcej samorządów, dlatego my również postanowiliśmy odpowiedzieć na sugestie mieszkańców. Za pomocą karty będzie można regulować wszelkie opłaty urzędowe, w tym podatki - zapowiada w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową burmistrz Tyszowiec Mariusz Zając.

Podczas środowej sesji rada przyjęła także uchwałę w sprawie zasad kwalifikowania kandydatów do Klubu "Senior+". Nowa placówka powstaje w budynku dawnej przychodni zdrowia w Perespie, gdzie na piętrze są mieszkania wynajmowane przez samorząd, a parter będzie dostosowany do potrzeb seniorów. - Kończy się wymiana podłóg, okien i drzwi oraz odświeżanie pomieszczeń, a w najbliższym czasie klub zostanie wyposażony w meble i sprzęt. Przyjęta w środę uchwała pozwoli na przeprowadzenie rekrutacji i otwarcie placówki od 1 stycznia przyszłego roku - zapowiada burmistrz Zając.

W Klubie "Senior+" będzie sala wypoczynkowa z telewizją, pomieszczenia na zajęcia manualne i gimnastyczne, szatnia i łazienki oraz pomieszczenie kuchenne, a przed obiektem zostanie wybudowany podjazd dla osób niepełnosprawnych. Wszystko po to, by starsi i często samotni mieszkańcy mieli się gdzie spotykać, bawić, wymieniać doświadczenia i korzystać z porad specjalistów.

Na przygotowanie nowej placówki Gmina Tyszowce otrzymała dotację z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.


(fot. pixabay.com)

© 2009-2018 ias24.eu.