Środa, 21 Marca 2018
Informacje

Urząd Miejski w Tyszowcach
ul. 3 Maja 8
22-630 Tyszowce
tel 84 661-93-02, 661-93-15, 661-93-36
fax 84 661-21-29
www.tyszowce.pl
tyszowce@tyszowce.pl
Newsletter

Tyszowce: Nowy trener zapaśników

2011-07-05 07:52:49Popularność sportów walki w Tyszowcach jest tak duża, że zapaśnicy i sumocy Uczniowskiego Klubu Sportowego Pogoń Czartowczyk będą mieć dodatkowego trenera. Od września do obecnego opiekuna Daniela Chwastka dołączy Grzegorz Kulesza z „Agrosu” Zamość.

Trener Chwastek przyznaje, że chętnych do uprawiania zapasów i sumo jest coraz więcej i sam nie jest w stanie pogodzić wszystkich obowiązków. „Zdarza się, że tego samego dnia w dwóch różnych miastach odbywają się dwa różne turnieje. Do tej pory musiałem sobie jakoś radzić, ale przy tak dużej liczbie zawodników jest to już prawie niewykonalne. Dlatego zdecydowałem się na współpracę z Grzegorzem Kuleszą” – tłumaczy Daniel Chwastek.

Grzegorz Kulesza jest obecnie trenerem zapaśników „Agrosu” Zamość. Sam uprawiał tę dyscyplinę do 1980 roku, gdy kontuzja barku wykluczyła go z czynnego uprawiania zapasów. W swojej krótkiej karierze wystąpił m.in. w kadrze narodowej juniorów w serii spotkań ze Stanami Zjednoczonymi, w których nie przegrał ani jednej walki. Po zakończeniu kariery zawodniczej Grzegorz Kulesza zajął się trenowaniem młodych zawodników. Najpierw w swoim macierzystym klubie Starcie Krasnystaw, a potem Górniku Łęczna. Jego podopieczni zdobywali medale mistrzostw Europy kadetów, młodzików i juniorów. Wychowankami Grzegorza Kuleszy byli m.in.: Paweł Kiryk, Dariusz Czarnecki, Arkadiusz Robak, Dawid Baran, Paweł Knap i Rafał Gładysz.

Trener Daniel Chwastek jest przekonany, że od tak doświadczonego szkoleniowca on sam i młodzi zapaśnicy Pogoni Czartowczyk będą się mogli sporo nauczyć. Grzegorz Kulesza będzie prowadził treningi kilka razy w tygodniu oraz wyjeżdżał na obozy i zawody.

Na razie zapaśnicy UKS Pogoń Czartowczyk są na wakacjach, ale już 20 lipca wyjeżdżają na obóz przygotowawczy przed nowym sezonem do Gardei w województwie kujawsko-pomorskim. Na początku sierpnia Jakub Darmochwał i Grzegorz Stelmaszczuk pojadą na zgrupowanie kadry narodowej do Giżycka.

Ostatnim, przed tymi przygotowaniami, publicznym występem młodych zapaśników Pogoni był udział w pokazach akrobatyczno-gimnastycznych i symulowanych walkach, które 26 czerwca odbyły się w Tyszowcach w ramach „Święta kwitnącej fasoli”. Oprócz zawodników miejscowego klubu przed tyszowiecką publicznością zaprezentowali się także wicemistrz Europy seniorów w zapasach Mariusz Łoś i medalista Mistrzostw Polski Rafał Duda.

Podczas imprezy dziesięcioro zawodników Pogoni otrzymało nagrody Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie i władz Tyszowiec. Z rąk członka zarządu województwa Tomasza Pękalskiego i burmistrza Mariusza Zająca odebrali je: Michał Mazurkiewicz, Marcin Szłoda, Jakub Darmochwał, Grzegorz Stelmaszczuk, Kinga Darmochwał, Agnieszka Jaremczuk, Ewelina Ćmil, Karolina Bogusz, Patrycja Jaroni i Magdalena Radom.

(fot.Pogoń Czartowczyk)

© 2009-2018 ias24.eu.