Sobota, 21 Kwietnia 2018
Informacje

Urząd Miejski w Tyszowcach
ul. 3 Maja 8
22-630 Tyszowce
tel 84 661-93-02, 661-93-15, 661-93-36
fax 84 661-21-29
www.tyszowce.pl
tyszowce@tyszowce.pl
Newsletter

Tyszowce: Jest szansa na Klub Seniora

2017-04-11 13:18:11

Gmina Tyszowce chce zadbać o starszych mieszkańców i utworzyć dla nich Klub Seniora, a pieniądze na ten cel pozyskać z budżetu państwa. Szanse są duże, ponieważ przyznanie dotacji zarekomendował Ministerstwu Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wojewoda lubelski, który właśnie podzielił środki z rządowego programu "Senior+".

Część nich ma trafić do Gminy Tyszowce, która chce je wykorzystać na przygotowanie Klubu Seniora w budynku dawnej przychodni zdrowia w Perespie. Na piętrze budynku są mieszkania wynajmowane przez samorząd, a parter ma być dostosowany do potrzeb seniorów. - Trzeba wymienić podłogi, okna i drzwi, odświeżyć pomieszczenia i je wyposażyć. Przed obiektem zostanie wybudowany podjazd dla osób niepełnosprawnych, którego teraz nie ma, a wewnątrz będzie sala wypoczynkowa z telewizją, pomieszczenia na zajęcia manualne i gimnastyczne, szatnia i łazienki oraz pomieszczenie kuchenne - wylicza kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tyszowcach Barbara Kamińska-Skowronek. Jej zdaniem taka placówka jest potrzebna, ponieważ starsi mieszkańcy gminy, często samotni, nie mają miejsca, w którym mogliby się spotykać, bawić, wymieniać doświadczenia czy korzystać z porad specjalistów.

Szacuje się, że utworzenie Klubu Seniora w Perespie może kosztować prawie 100 tysięcy złotych, z czego ponad 72 tysiące stanowiłaby dotacja z rządowego programu, a resztę musi zapewnić gmina.

Lista placówek, którym wojewoda zarekomendował przyznanie dofinansowania, musi być jeszcze zatwierdzona przez ministerstwo polityki społecznej. Decyzja w tej sprawie jest spodziewana przed końcem kwietnia. Jeśli będzie pozytywna pomysłodawcy utworzenia Klubu Seniora w Perespie chcą już w maju rozpocząć prace dostosowujące dawną przychodnię do potrzeb nowej placówki, by mogła rozpocząć działalność najpóźniej w grudniu tego roku.


(fot. sxc.hu)

© 2009-2018 ias24.eu.