Piątek, 15 Listopada 2019

Informacje

Urząd Gminy Trzydnik Duży
23-230 Trzydnik Duży
tel 15 873-18-79
fax 15 873-18-21
www.trzydnik.lubelskie.pl
ugtrzydnik@ops.pl
Newsletter

Trzydnik Duży: Unijne wsparcie dla zespołu "Świteź"

2015-01-04 10:23:38

Zespół ludowy "Świteź" z Węglina w gminie Trzydnik Duży ma profesjonalne instrumenty i nowoczesny sprzęt nagłaśniający. Ich zakup był możliwy dzięki wsparciu Unii Europejskiej, o które postarał się Gminny Ośrodek Kultury.

- Grupa istnieje od kilku lat, ale odkąd działa przy miejscowej świetlicy, która powstała w czerwcu 2012 roku, jej rozwój nabrał tempa. Zespół poszerzył swój skład, ale jego członkowie przez 10 lat grali na własnych instrumentach, które są już tak zniszczone, że nie nadają się do dalszej eksploatacji - mówi dyrektor trzydnickiego ośrodka i autorka wniosku o dofinansowanie Ewa Sobota.

Dzięki unijnemu wsparciu GOK kupił altówkę, akordeon, keyboard i gitarę elektryczną, a także sprzęt nagłaśniający, czyli mikser, głośniki, mikrofony, wzmacniacz gitarowy, statywy i pulpity.

Zdaniem dyrektor Soboty wszystko bardzo się przyda, ponieważ "Świteź" zajmuje się nie tylko działalnością wokalno-muzyczną, ale również teatralną, organizując lub współuczestnicząc w organizacji wielu wydarzeń kultywujących lokalne tradycje. To m.in.: sobótki, dożynki, Dzień Herbu, Festiwal Wsi, Święto Pieczonego Ziemniaka, a także festyny rodzinne, zabawy choinkowe, warsztaty kulinarne, Maliniaki, przeglądy twórczości artystycznej wsi oraz festiwale i przeglądy kolędnicze.

smokedsystem
© 2009-2019 ias24.eu.