
Zespół Dworsko-Parkowy w Olbięcinie w gminie Trzydnik Duży w swojej historii był już miejscem wielu ważnych wydarzeń, a w sobotę 20 czerwca została do nich dopisana nowa pozycja. Tego dnia w otoczeniu zabytkowej budowli rozbrzmiewały dźwięki, skomponowane przez Fryderyka Chopina. Z koncertem fortepianowym w ramach Festiwalu "Chopin en Vacances - we dworach i krajobrazach Polski" wystąpiły dwie uzdolnione pianistki, które wręcz oczarowały publiczność.
Przy klawiaturze zasiadły Aleksandra Hortensja Dąbek i Zuzanna Wojdak, a granych przez nie utworów wysłuchało około 170 melomanów. - Pianistki zabrały słuchaczy w muzyczną podróż, pełną wzruszeń, skupienia i piękna. W pamięci szczególnie zapadł nam zagrany na zakończenie festiwalu polonez As-Dur op. 53 w wykonaniu Zuzanny Wojdak, której podczas wykonywania utworu towarzyszyły… ptaki. Dziękujemy wszystkim gościom za tak liczną obecność i wspólne przeżywanie tego niezwykłego koncertu. Jesteśmy dumni, że mogliśmy zorganizować to wydarzenie - podsumowuje dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Trzydniku Dużym Ewa Sobota.
(fot. GOK w Trzydniku Dużym)