Poniedzialek, 25 Stycznia 2021

Informacje

Urząd Gminy Trzydnik Duży
23-230 Trzydnik Duży
tel 15 873-18-79
fax 15 873-18-21
www.trzydnik.lubelskie.pl
ugtrzydnik@ops.pl
Newsletter

Trzydnik Duży: św. Mikołaj dla strażaków

2020-12-04 09:20:24

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzeczycy Księżej otrzymają prezenty od św. Mikołaja. Z taką prośbą zwróciła się do niego Justyna Ziółkowska, która została laureatką konkursu, zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym.

Zgodnie z regulaminem jego uczestnicy, zamiast standardowej listy prezentów, które miałby dostarczyć św. Mikołaj, mieli napisać do niego list z prośbą o obdarowanie upominkiem innych osób. Tekst musiał zawierać uzasadnienie wyboru, a adresatem nie mogła być postać fikcyjna. Oprócz nagrody za list, organizatorzy zabawy obiecali upominek także dla bohatera listu.

Justyna Ziółkowska napisała, że druhowie z Rzeczycy Księżej zawsze służą pomocą, nie tylko gaszą pożary, ratują mienie i ludzi, ale również dbają o estetykę swojej miejscowości, aktywizują młodzież i pomagają miejscowej parafii. Dlatego autorka listu zwróciła się do św. Mikołaja z prośbą o obdarowanie strażaków symbolicznymi lizakami. - Myślę, że taki słodki drobiazg to dla Ciebie niewielki wysiłek, a dla nich miła niespodzianka za codzienny trud - zakończyła swój list laureatka gminnego konkursu.

W nagrodę odbierze grę planszową, a druhowie z OSP Rzeczyca Księża zostaną obdarowani lizakami. Przekaże je autorka listu, która podpisała go jako "pomocnik św. Mikołaja".


(fot. pixabay.com)

smokedsystem
© 2009-2021 ias24.eu.