Piątek, 18 Stycznia 2019

Informacje

Urząd Gminy Trzydnik Duży
23-230 Trzydnik Duży
tel 15 873-18-79
fax 15 873-18-21
www.trzydnik.lubelskie.pl
ugtrzydnik@ops.pl
Newsletter

Trzydnik Duży: Rozbudowa przedszkola w Olbięcinie

2018-02-02 12:21:48

Maluchy z Olbięcina i okolic będą mieć lepsze warunki rozwoju. Gmina Trzydnik Duży właśnie ogłosiła przetarg na rozbudowę przedszkola, do którego nowi lokatorzy mają się wprowadzić we wrześniu.

Według władz gminnych inwestycja jest niezbędna, a wymusza ją reforma oświaty. - Gdy szkoła w Olbięcinie była placówką 8-klasową, przedszkole znajdowało się w oddzielnym budynku, w którym nie było najlepszych warunków. Po poprzedniej reformie odeszli jednak gimnazjaliści, więc przedszkole zostało zlikwidowane, a dzieci przeniesione do szkoły. Teraz wracają siódmo- i ósmoklasiści, ale w obecnym stanie lokalowym lekcje musiałby się odbywać na dwie zmiany, a do tego przybywa przedszkolaków - tłumaczy wójt gminy Trzydnik Duży Franciszek Kwiecień.

Nowa część przedszkola powstanie w miejscu istniejącego placu zabaw, który zostanie przeniesiony. Znajdą się w niej pomieszczenia dydaktyczne, szatnie i sanitariaty, a pieniądze na ten cel będą pochodzić przede wszystkim z funduszy unijnych. Środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego w wysokości do 85 procent kosztów netto, będą wykorzystane na rozbudowę przedszkola i jego wyposażenie.

Wójt Franciszek Kwiecień ma nadzieję, że wykonawcę robót uda się wybrać w tym miesiącu, by wiosną rozpocząć pierwsze prace. Rozbudowa powinna się zakończyć 31 lipca, a kolejny miesiąc samorząd chce wykorzystać na wyposażenie przedszkola. Wszystko ma być gotowe przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.


(fot. pixabay.com)

© 2009-2019 ias24.eu.