Środa, 23 Maja 2018
Informacje

Urząd Gminy Trzydnik Duży
23-230 Trzydnik Duży
tel 15 873-18-79
fax 15 873-18-21
www.trzydnik.lubelskie.pl
ugtrzydnik@ops.pl
Newsletter

Trzydnik Duży: Radni o oświacie i współpracy z powiatem

2018-01-24 17:15:15

Rada Gminy Trzydnik Duży zgodziła się, by Szkoła Podstawowa w Woli Trzydnickiej miała dwie siedziby. Do Woli Trzydnickiej miałby uczęszczać młodsze dzieci, natomiast starsze klasy uczyłyby się w wygaszanym gimnazjum w Trzydniku Dużym.

Podczas sesji w środę 24 stycznia radni przyjęli uchwałę o zamiarze wprowadzenia takich zmian, na które musi się jeszcze zgodzić kurator oświaty.

Wójt Franciszek Kwiecień przekonuje, że to najlepszy sposób na zapewnienie uczniom i nauczycielom godziwych warunków pracy oraz wykorzystanie istniejącej bazy dydaktycznej. - Na razie w szkole w Woli Trzydnickiej mamy 7 sal, wykorzystywanych przez 7 klas podstawówki i grupę przedszkolaków, ale we wrześniu dojdą ósmoklasiści. Bez wprowadzenia zmian lekcje musiałby się odbywać na dwóch zmianach - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej Franciszek Kwiecień. Stąd propozycja, by w Woli Trzydnickiej uczyły się przedszkolaki i dzieci z klas I - III, natomiast starsi uczniowie uczęszczaliby na zajęcia w obecnym gimnazjum w Trzydniku Dużym. - W nowym roku szkolnym zostaną tutaj tylko trzecie klasy gimnazjalne i na niewykorzystanie istniejącej bazy dydaktycznej nie możemy sobie pozwolić. Oprócz dobrze wyposażonych pracowni biologicznej, chemicznej, fizycznej czy informatycznej młodzież ma do dyspozycji "Orlika", stadion i halę sportową - podkreśla wójt Kwiecień. Do grupy przedszkolnej w Woli Trzydnickiej mieliby dołączyć ich rówieśnicy z Trzydnika Dużego, którzy w nowej placówce powinni mieć lepsze warunki niż obecnie.

© 2009-2018 ias24.eu.