Środa, 23 Maja 2018
Informacje

Urząd Gminy Trzydnik Duży
23-230 Trzydnik Duży
tel 15 873-18-79
fax 15 873-18-21
www.trzydnik.lubelskie.pl
ugtrzydnik@ops.pl
Newsletter

Trzydnik Duży: Przetarg na solary ogłoszony

2018-02-04 10:37:05

Gmina Trzydnik Duży ogłosiła przetarg na dostawę i montaż instalacji, wykorzystujących odnawialne źródła energii. Zakup kolektorów słonecznych będzie możliwy dzięki dotacji, którą samorząd pozyskał z Unii Europejskiej.

Trzydnicki samorząd otrzyma unijne środki na zakup i montaż 420 instalacji, a firmy, które chcą je dostarczyć mają czas na złożenie ofert do 20 lutego. Dopiero po rozstrzygnięciu przetargu będzie można oszacować jaki będzie wkład własny mieszkańców, którzy zadeklarowali udział w projekcie. Do tego czasu gmina nie przyjmuje żadnych pieniędzy. - Gdy wybierzemy wykonawcę rozpoczniemy podpisywanie umów z właścicielami posesji, w których mają być montowane solary, a potwierdzeniem tych umów będzie wpłacenie 500 złotych zaliczki. Resztę zainteresowani będą regulować, gdy będzie ustalony harmonogram robót - zapowiada w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową wójt gminy Trzydnik Duży Franciszek Kwiecień. Wstępne szacunki wskazują, że mogą to być kwoty od 1,5 do 3 tysięcy złotych, w zależności od rodzaju instalacji. - Wiele zależy od wyjaśnienia wątpliwości, związanych z naliczaniem podatku VAT od dotacji, który początkowo miał ich nie dotyczyć, ale obecna interpretacja ministerstwa finansów jest inna. Sprawa nie jest jednak jeszcze ostatecznie rozstrzygnięta - tłumaczy Franciszek Kwiecień.

Montaż 420 solarów to jeden z dwóch wniosków o przyznanie dotacji, które Gmina Trzydnik Duży chciała pozyskać z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Drugi, dotyczący kolejnych 98 solarów i 68 ogniw fotowoltaicznych, na razie nie został zaakceptowany do realizacji, ale szanse na dofinansowanie jeszcze są. Trzydniccy samorządowcy liczą na oszczędności po przetargach na już zatwierdzone inwestycje, albo przesunięcie pieniędzy planowanych na mniej popularne przedsięwzięcia.


(fot. sxc.hu)

© 2009-2018 ias24.eu.