Niedziela, 22 Kwietnia 2018
Informacje

Urząd Gminy Trzydnik Duży
23-230 Trzydnik Duży
tel 15 873-18-79
fax 15 873-18-21
www.trzydnik.lubelskie.pl
ugtrzydnik@ops.pl
Newsletter

Trzydnik Duży: Podwójne święto strażaków

2017-10-28 07:26:16

Podwójną okazję do świętowania będą mieć w niedziele 29 października strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzeczycy Księżej w gminie Trzydnik Duży. Podczas uroczystości z okazji 90-lecia działalności druhowie odbiorą oficjalnie nowy samochód ratowniczo-gaśniczy, kupiony dzięki wsparciu Unii Europejskiej.

Poczty sztandarowe gminnych jednostek OSP zbiorą się o 11.45 na placu przy miejscowej remizie, gdzie w południe rozpocznie się polowa msza święta. Po eucharystii odbędzie się uroczyste poświęcenie średniego samochodu pożarniczego "Iveco", który został zakupiony w ramach wspólnego projektu, realizowanego przez Zarząd Wojewódzki Związku OSP RP. Pojazd kosztował prawie 740 tysięcy złotych, z czego 60 procent to środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, a reszta z budżetu gminy. Do tej pory strażacy z Rzeczycy Księżej mieli do dyspozycji ciężki samochód "Jelcz" i lekkiego "Lublina", który ma być przekazany innej jednostce.

Niedzielne święto będzie również okazją do wręczenia medali, odznak i odznaczeń dla wyróżniających się druhów. Najwyższe odznaczenie strażackie - Złoty Znak Związku OSP RP - otrzyma wiceprezes zarządu oddziału gminnego tego związku i wieloletni prezes OSP w Rzeczycy Ziemiańskiej Lucjan Jabłoński. Ponadto 4 druhów odbierze złote medale za zasługi dla pożarnictwa, 7 - srebrne, a 15 - brązowe. Kolejnych 8 osób zostanie uhonorowanych odznaką "Strażak Wzorowy, a 39 - medalami za wieloletnią służbę. W tej ostatniej grupie będą m.in. druhowie, którzy należą do straży 65 i 60 lat. Podczas niedzielnej uroczystości zostaną także docenieni chłopcy i dziewczęta, należący do młodzieżowych drużyn pożarniczych. Złote odznaki MDP otrzyma 16 osób, srebrne - 9, a brązowe - 15.

Świętowanie zakończy defilada poddziałów i koncert orkiestry dętej OSP Kraśnik.


(fot. OSP Rzeczyca Księżą)

© 2009-2018 ias24.eu.